ترامپ فرمانی را در برابر تهدید TikTok امضا کرد

© REUTERS / Leah Millisترامپ فرمانی را در برابر تهدید TikTok امضا کرد
ترامپ فرمانی را در برابر تهدید TikTok امضا کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور ایالات متحده امریکا فرمانی را در برابر تهدید های برنامه‌های چینی امضاء کرد.

ترامپ تیک تاک در آمریکا را ممنوع می‌کند - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ "تیک تاک" در امریکا را ممنوع می‌کند

به گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید با نشر اعلامیه نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور امریكا برای مقابله با تهدید تیک تاک و همچنین مشابه آن برای مقابله با تهدید برنامه تیلیفون همراه WeChat چینی، فرمانی را امضا كرد.

با امضای این سند، همچنین به مدت 45 روز انجام هرگونه معامله حقوقی شرکت‌های امریکایی با شرکت هایی که برنامه‌های ByteDance و Tencent را در اختیار دارند، متوقف کرده اند.

در فرمان مبارزه با TikTok آمده است، که «پخش و گسترش برنامه های کاربردی موبایل توسعه یافته و متعلق به شرکت‌های چینی همچنان تهدید کننده امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده است».

همانطور که در این سند آمده است، «TikTok بطور خودکار اطلاعات زیادی را از کاربران جمع می کند ... از جمله داده های مکان و سابقه جستجو».

به گفته کاخ سفید، این وضعیت ممکن است به این واقعیت منجر شود که حزب کمونیست چین به اطلاعات شخصی امریکایی ها دسترسی پیدا کند.  

در این مصوبه آمده است: "این به طور بالقوه به چین اجازه می دهد تا محل کارمندان فدرال و کارگران پیمانکاری را ردیابی کند، پرونده های اطلاعات شخصی برای باج گیری و انجام جاسوسی صنعتی را ایجاد کند".

ترامپ همچنین این برنامه را متهم به سانسور كردن مطالب كرد، كه خلاف دستورالعمل حزب كمونیست چین است. رئیس جمهور امریكا گفت: "ایالات متحده باید برای محافظت از امنیت ملی ما، در برابر صاحبان TikTok اقدامات تهاجمی انجام دهد".

مایکروسافت پس از مشورت با ترامپ تأیید کرده است، که مذاکرات را برای خرید برنامه ادامه خواهد داد. در همین زمان، رویترز گزارش داد که  شرکت ByteDance صاحب این سرویس، قیمت آن را 50 میلیارد دالر تخمین می زند، در حالی که مایکروسافت آمادگی پرداخت بیش از 30 میلیارد دالر را ندارد. ترامپ گفت که خرید TikTok تا 15 سپتامبر امکان پذیر خواهد بود. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала