امکان اعمال تحریم جدید علیه روسیه وجود ندارد

© AP Photo / Aijaz Rahiرابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری امریکا
رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری امریکا  - اسپوتنیک افغانستان
اوبراین: روسیه آنقدر تحریم شده است که دیگر امکان اعمال تحریم جدید علیه مسکو وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری امریکا اظهار داشت که پیش از این آنقدر تحریم علیه روسیه صورت گرفته است که برای دولت امکان کمی برای اعمال محدودیت‌های بعدی باقی مانده است.

امریکا به روسیه؛ تهدید قوای امریکا در افغانستان قابل پذیرش نیست - اسپوتنیک افغانستان
امریکا به روسیه؛ تهدید قوای امریکا در افغانستان قابل پذیرش نیست

اوبراین در مصاحبه با سی بی اس، در پاسخ به این سوال که دولت دقیقاً برای جلوگیری از "دخالت روسیه" در انتخابات در حال انجام چه کاری است، بیان داشت: هیچ دولتی سختگیرتر از دولت فعلی (امریکا) علیه روسیه نبوده است؛ ما صدها سازمان را تحریم کرده‌ایم. تقریبا کسی برای اعمال تحریم در روسیه باقی نمانده است. ما تحریم‌های زیادی علیه افراد، شرکت‌ها، دولت روسیه اعمال کرده‌ایم.

مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ افزود: برای روس‌ها (امکان چندانی برای تحریم) باقی نمانده است، اما ما همچنان به ارسال سیگنال به آنها ادامه می‌دهیم. به گفته وی، ایالات متحده از تلاش‌های چین، روسیه و ایران برای تأثیرگذاری بر انتخابات آگاه است.

اوبراین بیان داشت: ما از این موضوع آگاه هستیم و اقداماتی را برای عدم وابستگی این مورد (انتخابات) از چین، روسیه یا ایران انجام می‌دهیم. اگر هر کشوری سعی کند در انتخابات آزاد و منصفانه ما دخالت کند، عواقب شدیدی به دنبال خواهد داشت. اینکه رهبران این کشورها رئیس جمهوری دونالد ترامپ یا جو بایدن را ترجیح دهند، مهم نیست.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала