آغاز تولید واکسن ضد کووید در مرکز گامالیه 

© Sputnik / Gamaleya Research Institute of Epidemiology and Microbiology /  مراجعه به بانک تصاویر آغاز تولید واکسن ضد کووید در مرکز گامالیه 
آغاز تولید واکسن ضد کووید در مرکز گامالیه  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت بهداشت فدراسیون روسیه از آغاز تولید واکسن ضد کووید توسط مرکز گامالیه خبر داد. 
ساخت نخستین دوز واکسن ضد کووید-19 روسی + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
ساخت نخستین دوز واکسن ضد کووید-19 روسی + ویدیو

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت بهداشت روسیه نوشته است: تولید واکسن در برابر بیماری ویروس کرونا ساخته شده توسط مرکز گامالیه، در روسیه آغاز شده است.
در این بیانیه آمده است: "تولید واکسن در برابر بیماری ویروس کووید-19 ساخته شده توسط مرکز پژوهشی گامالیه وزارت بهداشت روسیه آغاز شده است.

یادآوری می کنیم، که چند روز پیش ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، که انستیتوت پژوهشی گامالیه در این کشور نخستین واکسن ضد ویروس کرونا در جهان را به ثبت رسانده و تولید آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد و این نشان دهنده پایان احتمالی این بیماری همه گیر جهانی است. تولید نخستین دوزهای واکسن ضد کووید-19 در حال حاضر در کارخانه دارویی بنوفارم شرکت ای اف کا سیستم آغاز شده است. پیش بینی می شود، که این کارخانه توان تولید تا 1.5 میلیون دوز در سال را داشته باشد.

همچنان پیش بینی شده است، که در کل کارخانه ها تولید واکسن اسپوتنیک وی در 12 ماه نخست به 500 میلیون دوز برسد. ویدیویی که در کارخانه بنوفارم از تولید واکسن ضد کرونا فیلمبرداری شده است، نشان می دهد که چگونه نخستین دسته از واکسن ها ممکن است جزر و مدی را در مبارزه جهانی در برابر ویروس همه گیر کرونا به میان خواهد آورد. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала