نظر منفی رئیس سازمان جهانی صحت در مورد واکسن روسی تغییر کرد

© Sputnik / Ilya Naymushin /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن کرونا ویروس
واکسن کرونا ویروس - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
لهجه بیان سازمان جهانی صحت در مورد واکسین کرونا ساخت روسیه تغییر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، کیریل دمترئیف رئیس نهاد سرمایه گذاری مستقیم  روسیه در این ارتباط اظهار داشته است که نظر رئیس سازمان جهانی صحت در مورد واکسین روسی تغییر کرده است و حالا مخالف این نیست که تنظیم کننده های بعضی کشور ها واکسین کرونا روسی را بدون اجازه سازمان جهانی صحت بدست بیاورند.

ثبت واکسن ضد کووید-۱۹ در هر زمان ممکن به حالت تعلیق درآید - اسپوتنیک افغانستان
ثبت واکسن ضد کووید-۱۹ در هر زمان ممکن به حالت تعلیق درآید

وی افزود: «ما تغییرات را در لهجه سخنان سازمان جهانی صحت ملاحظه می نمایم. در اوایل واقعاً که اطلاعات کافی نداشتند. اکنون اطلاعات کافی رسمی را با خود دارند و آنرا ارزیابی خواهند کرد».

 وی تاکید کرده گفت: "ما هیچ مانعی را برای تنظیم کننده های شخصی برای تصویب واکسن روسی بدون تأیید WHO نمی بینیم. ما با WHO همکاری خواهیم کرد ، وزارت صحت ما نیز با آنها در تماس است. وزارت صحت عامه سایر کشورها می توانند تصامیم مستقل را اتخاذ کنند".

قابل ذکر است که نخستین واکسن ضد ویروس کرونا در جهان را به ثبت رسانده و تولید آن در آینده نزدیک آغاز خواهد شد و این نشان دهنده پایان احتمالی این بیماری همه گیر جهانی است. تولید نخستین دوزهای واکسن ضد کووید-19 در حال حاضر در کارخانه دارویی بنوفارم شرکت ای اف کا سیستم آغاز شده است. پیش بینی می شود، که این کارخانه توان تولید تا 1.5 میلیون دوز در سال را داشته باشد.

همچنان پیش بینی شده است، که در تمام کارخانه ها تولید واکسن اسپوتنیک وی در 12 ماه نخست به 500 میلیون دوز برسد. ویدیویی که در کارخانه بنوفارم از تولید واکسن ضد کرونا فیلمبرداری شده است، نشان می دهد که چگونه نخستین دسته از واکسن ها ممکن است جزر و مدی را در مبارزه جهانی در برابر ویروس همه گیر کرونا به میان خواهد آورد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала