ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توسعه‌دهنده «نوویچوک» یافته‌های جدید آلمان در مورد وضعیت ناوالنی را زیر سوال برد

© Sputnik / Valeriy Melnikov / ورود به گالری تصاویرتوسعه‌دهنده «نوویچوک» یافته‌های جدید آلمان در مورد وضعیت ناوالنی را زیر سوال برد
توسعه‌دهنده «نوویچوک» یافته‌های جدید آلمان در مورد وضعیت ناوالنی را زیر سوال برد - اسپوتنیک افغانستان
یکی از توسعه دهندگان «نوویچوک» نسبت به ادعای مطرح شده توسط دولت آلمان درباره مسمومیت چهره مخالف دولت روسیه با ماده کیمیاوی از گروه نوویچوک، واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید رینک، یکی از کسانیست که نقش مستقیم در توسعه عوامل نوویچوک داشته است، می‌گوید علائم الکسی ناوالنی چهره مخالف دولت روسیه با مسمومیت ماده کیمیاوی از گروه «نوویچوک» کاملاً متفاوت است.

به گفتۀ وی، اگر از «عوامل نوویچوک» استفاده می‌شد، علائم مسمومیت کاملاً متفاوت بود: «تشنج و سایر علائم». وی همچنان ادامه داد که استفاده از نوویچوک منجر به مرگ ناوالنی می‌شد و نه به کما رفتن او.

داکتران آلمان: ناوالنی در بخش مراقبت‌های ویژه از طریق ونتیلاتور نفس می‌کشد - اسپوتنیک افغانستان
داکتران آلمان: ناوالنی در بخش مراقبت‌های ویژه از طریق ونتیلاتور نفس می‌کشد

پیشتر، دولت آلمان اعلام کرد که الکسی ناوالنی با ماده کیمیاوی از گروه «نوویچوک» مسموم شده است.

 آلمان قصد دارد در رابطه با پرونده مسمومیت ناوالنی به سازمان منع تسلیحات کیمیاوی مراجعه کند.
استفان سایبرت سخنگوی دولت آلمان گفت، که دولت فدرال آلمان در نظر دارد که در رابطه با پرونده‌ی مسومیت الکسی ناوالنی، به سازمان منع تسلیحات کیمیاوی مراجعه کند.

دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، امروز چهارشنبه در این باره گفت که برلین درباره نتیجه گیری خود در مورد «مسمومیت» الکسی ناوالنی توسط ماده کیمیاوی از گروه «نوویچوک» به مسکو اطلاع نداده، و در دسترس روسیه چنین اطلاعاتی قرار نگرفته است.

الکسی ناوالنی روز پنج‌شنبه (20 اگست) در جریان سفرش به مسکو، ناگهان در داخل طیاره به کما رفت و پس از فرود اضطراری طیاره، در شفاخانۀ در منطقۀ سیبری روسیه بستری شد. سرطبیب شفاخانه اعلام نمود که علت مریضی ناوالنی اختلال متابولیک می‌باشد که باعث کاهش شدید شکر خون وی گردیده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала