بارش رایگان ماری‌جوانا در اسرائیل

Telegram
گروپ از طرفداران آزادی حشیش در اسرائیل با پهپاد از آسمان بر میدان شهر تل‌آویو بسته‌های ماری‌جوانا را ریختند.

کنشگرانی که برای قانونی شدن ماری‌جوانا در اسرائیل مبارزه می‌کنند، بر اساس برنامه‌ای که از قبل در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بودند، روز پنجشنبه 3 سپتامبر  بسته‌های ماری‌جوانا را بر میدان رابین فرو ریختند تا علاقه‌مندان این ماده مخدر، آن را به طور رایگان استعمال کنند.

حکومت پاکستان، کشت چرس را قانونی ساخت - اسپوتنیک افغانستان
حکومت پاکستان، کشت چرس را قانونی ساخت
 

این کنشگران که در قالب گروهی به نام «پهپاد سبز» فعالیت می‌کنند، در کانال تلگرامی خود نوشتند: «انتظار به سر آمد. این پرنده است؟ هواپیماست؟ نه، پهپاد سبز است که از آسمان برای شما ماری‌جوانا آورده است».

پولیس اسرائیل با اعلام این که بسته‌هایی حاوی «مواد مخدر خطرناک» را در این میدان کشف کرده، از بازداشت دو مرد در پیوند با این عملیات خبر داده است.

میدان رابین معمولا محل برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات سیاسی در تل‌آویو است و در تصاویر منتشر شده از این رویداد در این مکان، گروهی از افراد حاضر در محل در حال جمع کردن پاکت های کوچک پیش از رسیدن مأمورین پولیس دیده می‌شوند.

در اسرائیل استعمال دارویی ماری‌جوانا مجاز، اما خرید و فروش و استعمال آن به عنوان ماه مخدر ممنوع است. دولت اسرائیل از ماه می صادرات ماری‌جوانا را قانونی کرده و پیش‌بینی می‌شود که همه ساله میلیون‌ها دالر از این راه عاید اقتصاد این کشور گردد.

ماری‌جوآنا که در فرهنگ عامه «علف» و «گُل» نیز نامیده می‌شود، فعال‌کننده روان است و از آن برای اهداف تفریحی یا معالجوی بهره می‌برند. تفاوت حشیش با ماری‌جوآنا در این است که ماری‌جوانا از برگ و گل خشک شدهٔ گیاه شاه‌دانه حاصل می‌شود اما حشیش ماده‌ای‌ست که از انگم گیاه شاه‌دانه به دست می‌آید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала