پدرام: امریکا نمونه تروریسم دولتی است

© Photo / Dr. Latif Pedram fbپدرام: امریکا نمونه تروریسم دولتی است
پدرام: امریکا نمونه تروریسم دولتی است - اسپوتنیک افغانستان
رهبر حزب کنگره ملی افغانستان در واکنش به تحریم مقام های دادگاه لاهه که قصد بررسی جنایات جنگی امریکا در افغانستان را داشتند، گفت، که امریکا نمونه تروریسم دولتی است.

لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
پدرام: آمریکا بجای مداخله در دیگر کشورها حقوق شهروندانش را تأمین کند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عبدالطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی افغانستان در واکنش به تحریم دادگاه بین‌المللی کیفری توسط امریکا گفت: امریکا از آغاز مخالف تشکیل این داد گاه بود؛ چرا که امریکا نمونه تروریسم دولتى است و مقامات بلندپایه در این کشور متهم به جنایات جنگى و جنایت علیه بشریت هستند.

پیش از این، وزارت خزانه‌داری امریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، که نام فاتو بنسودا دادستان دیوان بین‌المللی کیفری و فاکیزو موچوچوکو رئیس دفتر وی به فهرست اشخاص تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) ــ که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری امریکا به‌شمار می‌رود ــ اضافه شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا در اوایل ماه جون فرمان اجرایی تحریم شماری از مقام های دیوان بین‌المللی کیفری (دیوان لاهه) را ــ که گفته می‌شود در تحقیقات بین‌المللی درباره جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان نقش داشته‌اند ــ صادر کرد.

یادآوری می کنیم، که وزیر خارجه امریکا پیش از این نیز در یک نشست خبری دادگاه بین‌المللی کیفری را تهدید کرده بود، که در صورت پیگرد قانونی نظامیان این کشور که در افغانستان مرتکب جنایات جنگی شدند به هر طریقی علیه این دادگاه اقدام خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала