ممنوع شدن حمل سلاح در مراسم بزرگداشت از هفته‌ی شهید

© Sputnik / Tariq Azim ممنوع شدن حمل سلاح در مراسم بزرگداشت از هفته‌ی شهید
 ممنوع شدن حمل سلاح  در مراسم بزرگداشت از هفته‌ی شهید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در اعلامیه‌ی کمیسیون برگزاری مراسم بزرگداشت از هفته‌ی شهید که امروز (دوشنبه، ۱۷ سنبله) از سوی وزارت داخله منتشر شده، گفته می شود که استفاده از وسایط دولتی در کاروان‌ها نیز ممنوع است و استفاده‌کنندگان آن مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز،  کمیسیون برگزاری مراسم بزرگداشت از «هفته‌ی شهید» چند روز پیش براساس یک فرمان رییس‌جمهور اشرف غنی تشکیل شده است. این کمیسیون ده عضو دارد و ریاست آن را اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی بر عهده دارد.

تصاویر شهدای مقاومت بر دیوارهٔ یک ساختمان در چین + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
تصاویر شهدای مقاومت بر دیوارهٔ یک ساختمان در چین + ویدیو

در اعلامیه‌ی این کمیسیون که امروز (دوشنبه، ۱۷ سنبله) از سوی وزارت داخله منتشر شده، همچنان آمده است که استفاده از وسایط دولتی در کاروان‌ها نیز ممنوع است و استفاده‌کنندگان آن مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

در این اعلامیه آمده است که هیچ کسی حق ندارد تا امنیت روانی مردم را اخلال و امن و نظم عامه را برهم بزند. براساس اعلامیه، بدون نیروهای امنیتی، هیچ فردی حق تردد با یونیفورم نظامی و سلاح را ندارد و نمی‌توانند دست به فیرهای هوایی بزند.

همچنان گفته شده است که گشت‌وگذار با موترهای شیشه‌سیاه، بی‌اسناد، بی‌پلیت و غیرقانونی ممنوع است و در صورت تخلف وسایط‌شان ضبط می‌شود. تغییر رنگ وسایط موترها به به رنگ‌های مختلف نیز ممنوع اعلام شده است.

وزارت داخله گفته است که به نیروهای امنیتی هدایت داده شده است تا دکان‌هایی را که دست به تزئین و تغییر رنگ وسایط می‌زنند، مسدود و با مالکان آن برخورد قانونی کنند.

طبق اعلامیه، به نیروهای امنیتی همچنان دستور داده شده است تا افرادی که از فیصله‌های کمیسیون برگذاری مراسم بزرگداشت از «هفته‌ی شهید» تخطی می‌کنند، را بازداشت کنند.

در اعلامیه تأکید شده است که این فیصله‌ها در هماهنگی با بنیاد احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور صورت گرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала