با گذشت 8 سال جادۀ دوشی-بامیان تکمیل نشده‌است

© ریاست حفظ و مراقبت سالنگها با گذشت 8 سال جادۀ دوشی-بامیان تکمیل نشده‌است
 با گذشت 8 سال جادۀ دوشی-بامیان تکمیل نشده‌است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تعدادی ازساکنان ولایت‌های بغلان و بامیان با انتقاد از وزارت فواید عامه می‌گویند که از 8 سال بدینسو نتوانسته‌است جادۀ دوشی – بامیان، را بسازند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های کابل، باشنده‌گان ولایت‌های بغلان و بامیان می‌گویند که درآخرین مورد صد میلیون دالر پول تخصیصی این جاده را بانک جهانی به مبارزه با ویروس کرونا انتقال داده است و این کار سبب تأخیری بیشتر کارساخت این جاده خواهد شد.

​ازسویی هم شماری ازباشنده‌گان ولسوالی دوشی می‌گویند با آنکه زمان پیمان ساخت بخش نخست این جاده تمام شده است، اما تا کنون شرکت پیمان کارسی درصد کارش را انجام نداده است .

بانک جهانی میپذیرد که بخشی ازپول تخصیصی این پروژه را برای مبارزه با بیماری کوید-19 به حکومت داده است اما بربنیاد خبرنامه این بانک  با دریافت اطمینان ازسرعت کارپروژه دوشی-بامیان هزینه های آن را تامین خواهند کرد.

محمد اشرف حق شناس  معاون سخنگوی وزارت فواید عامه گفت:«بانک جهانی که تمویل کننده ای پروژه میباشه با وزارت مالیه افغانستان متعهد به پرداخت وجوه مالی آن است، وزارت فواید عامه متعهد است تا کار پروژه مهم و اساسی را به گونه معیاری تکمیل نموده».

شایان ذکر است، جاده دوشی-بامیان به هدف ایجاد کوریدور شمال- جنوب وبدیل راه سالنگ تا سال 2022 باید ساخته شود تا کار ساخت اساسی شاهراه شمال وگذرگاه سالنگ آغازشود.

شماری ازراننده گان می گویند، احتمال دارد درزمستان امسال این گذرگاه غیر قابل رفت وآمد برای موترهای باربری ومسافربری باشد.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала