لوکاشنکو: آمریکا و غرب از ده سال قبل ناآرامی های بلاروس را آماده کردند

© Sputnik / Viktor Tolochko / ورود به گالری تصاویر لوکاشنکو: آمریکا و غرب ده سال قبل ناآرامی های بلاروس را آماده کردند
 لوکاشنکو: آمریکا و غرب ده سال قبل ناآرامی های بلاروس را آماده کردند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور بلاروس با متهم نمودن ایالات متحده در اعتراضات کشورش گفت، آمریکا و "ماهواره های غربی آن" از ده سال قبل شورش ها در بلاروس را آماده نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهور بلاروس؛ روز چهار شنبه (16سپتامبر) در سخنانی ابراز داشت که ایالات متحده آمریکا و "ماهواره" های متحدان آن در کشور های غربی از ده سال پیش وقایع جاری در کشورش را آماده نمودند.

  رئیس دولت در دیدار با "فعالان سیاسی" بلاروس گفت ، تجزیه و تحلیل مرحله به مرحله حوادث در کشور "اهداف و تاکتیک های واقعی نه تنها مخالفان خارجی مینسک، بلکه متجاوزان" را نشان می دهد. به گفته رئیس جمهور بلاروس، طی ده سال گذشته آنها با دقت تمام "حوادث" را برای زمان حال آماده کردند.

لوکاشنکو: از دوستم پوتین متشکرم  - اسپوتنیک افغانستان
لوکاشنکو: از دوستم پوتین متشکرم

لوکاشنکو گفت: "برای اینکه همه ماسکها را یک باره کنار  ببریم ، بیایید این بازیکنان را نام بگیریم. در سطح مراکز جهانی ، در درجه اول ایالات متحده آمریکا و به طور خاص، شبکه بودجه آن برای حمایت از به اصطلاح دموکراسی قرار دارد. ماهواره های آمریکایی به طور فعال در قاره اروپا " پولند، لیتوانی، جمهوری چک و متاسفانه اوکراین ما" فعالیت می کنند.

به نظر وی، هر یک از این کشورها نقش خود را انجام دادند.  

ناآرامی‌ها در بلاروس در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در جریان است. انتخابات در این کشور 9 آگست برگزار شد و در آن الکساندر لوکاشنکو با کسب 80 درصد آرا پیروز اعلام شد. اما عده‌ای به ویژه «سوتلانا تیخانوفسکیا»، رقیب اصلی لوکاشنکو این نتیجه را نپذیرفتند و اعلام کردند در این انتخابات تقلب گسترده صورت گرفته است. بلافاصله کشور‌های غربی از جمله آمریکا و اتحادیه اروپا نیز صحت انتخابات بلاروس را زیر سوال بردند و آن را متقلبانه اعلام کردند.

اما لوکاشنکو ضمن رد اتهام تقلب انتخاباتی، تاکید کرد معترضان از خارج از کشور حمایت می‌شوند. او معتقد است که آمریکا در پس همه این اعتراضات قرار دارد و به دنبال وقوع انقلاب رنگی در بلاروس است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала