اسدالله خالد: پیروی طالبان از طریق جنگ، خواب و خیال است

© Photo / MoDاسدالله خالد: پیروی طالبان از طرق جنگ، خواب و خیال است
اسدالله خالد: پیروی طالبان از طرق جنگ، خواب و خیال است  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که هر چند دشمن جنگ را در نقاط مختلف کشور افزایش داده، اما اطمینان می دهم که پیروزی دشمن از طریق جنگ، خواب و خیال و جنون است.

به گزارش اسپوتنیک، اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی امروز (پنجشنبه 27 سنبله) در مراسمی که برای تحویل 4 فروند طیارۀ جنگی ای-29 سوپر توکانو  توسط ایالات متحده امریکا به افغانستان برگزار شده بود، گفت که همکاری جامعه جهانی با افغانستان تا ریشه کنی تروریسم از افغانستان ادامه پیدا خواهد کرد.

امریکا 4 طیارۀ جنگی ای-29 سوپر توکانو را در اختیار نیروی هوایی افغانستان قرار داد  - اسپوتنیک افغانستان
امریکا 4 طیارۀ جنگی ای-29 سوپر توکانو را در اختیار نیروی هوایی افغانستان قرار داد

آقای خالد با توجه به گفتگوهای صلح میان طالبان و حکومت افغانستان، ابراز امیدواری کرد که این گفتگوها به تامین صلح در افغانستان منجر شود.

او اما گفت: «متاسفانه دشمن جنگ شان را افزایش دادند و هنوز هم خون افغان ها را می ریزند؛ اما به صراحت اطمینان می دهم که پیروزی دشمن از راه جنگ، خواب است و خیال است و جنون».

سرپرست وزارت دفاع ملی همچنان بیان کرد که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی از افغانستان و دست‌آوردها و ارزش ها افغان ها با تمام قوت و توان مستقلانه دفاع خواهند کرد.

قابل ذکر است که مسوولان ماموریت حمایت قاطع در افغانستان امروز چهار طیارۀ جنگی نوع ای-29 سوپر توکانو تازه را در اختیار نیروهای هوایی افغانستان قرار دادند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала