حمایت از نیروهای امنیتی افغان/تقاضای رئیس جمهور غنی از فرمانده ارشد ناتو در اروپا

© @ARG - ارگ/FBحمایت از نیروهای امنیتی افغان/ موضوع بحث غنی با فرمانده ارشد نیروهای ناتو در اروپا
حمایت از نیروهای امنیتی افغان/ موضوع بحث غنی با فرمانده ارشد نیروهای ناتو در اروپا  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور غنی با فرمانده ارشد نیروهای متحد ناتو در اروپا، در مورد چگونگی و ادامه حمایت این پیمان از نیروهای امنیتی افغان دیدار کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه‌ای رگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته که محمد اشرف غنی ؛ رئیس جمهور کشور با جنرال تاد والترز قوماندان ارشد نیروهای متحد ناتو در اروپا، در حالی دیدار کرده است که جنرال سکات میلر قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان و سفیر ملکی ناتو نیز حضور داشته‌اند.

بر بنیاد اعلامیه، دو جانب در رابطه به حمایت دوامدار از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور  - اسپوتنیک افغانستان
غنی خطاب به سازمان ملل: آتش‌بس نیاز فوری است

جنرال تاد والترز پیام سرمنشی سازمان ناتو و تمنیات نیک او را به رییس جمهور غنی ابراز کرد و گفت که حمایت سازمان ناتو از افغانستان دوامدار است و تا زمانی ادامه دارد که مردم افغانستان خواسته باشند.

در مقابل، رئیس جمهور غنی از همکاری‌های سازمان ناتو به افغانستان به ویژه در زمینه حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، ابراز قدردانی کرد.

این در حالی است که بر بنیاد توافق آمریکا و طالبان، نیروهای ناتو نیز پس از به نتیجه رسیدن روند صلح افغانستان، نیروهای خود را از افغانستان خارج خواهند شد.

هم اکنون، گفتگو میان دولت افغانستان و طالبان در قطر ادامه دارد؛ اما از سوی دیگر میدان جنگ در افغانستان از سوی جنگجویان طالبان به شدت گرم شده است.

دولت افغانستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل بار بار از طالبان خواسته‌اند که در جریان گفتگوها آتش‌بس کنند؛ اما این گروه نه تنها که آتش‌بس نکرده بلکه به حملات شان افزوده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала