صحبت ناوالنی درباره بازدید انگلا مرکل از وی

© Sputnik / Maksim Blinov / ورود به گالری تصاویر صحبت ناوالنی درباره بازدید انگلا مرکل از وی
 
صحبت ناوالنی درباره بازدید انگلا مرکل از وی
 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
الکسی ناوالنی، دیدارش با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را تأیید کرد.

 به گزارش اسپوتنیک، الکسی ناوالنی، اپوزیسیون روسی در جساب کاربری خودر در توییتر، گزارش نشریه آلمانی اشپیگل در خصوص دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را تأیید کرد.

وی در ادامه نوشت: این دیدار یک جلسه خصوصی و گفتگو با خانواده بود.

مرکل مخفیانه به دیدار ناوالنی در کلینیک آلمان رفت - اسپوتنیک افغانستان
مرکل مخفیانه از ناوالنی در کلینیک عیادت کرد

ناوالنی در عین حال تاکید کرد که این دیدار را نمی توان سری و راز نامید و در ادامه از عیادت صدر اعظم آلمان از وی قدردانی کرد.

پیش از این نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داد که آنگات مرکل، صدراعظم آلمان به طور مخفیانه از الکسی ناوالنی که در بیمارستان شاریته در برلین تحت درمان بود، عیادت کرد.

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما  حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیك عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала