وزارت زراعت در اطلاع‌رسانی اول شد

Telegram
وزارت زراعت جایگاه اول اطلاع‌رسانی را در میان نهادهای دولتی از آن خود کرد و کلید طلایی اطلاع‌رسانی را به دست آورد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت زراعت با نشر یک خبرنامه نوشته است که این وزارت بر اساس یک گزارش تحقیقی که دیده‌بان شفافیت افغانستان درباره‌ی تطبیق قانون دست‌رسی به اطلاعات جایگاه نخست را گرفته است.

سیداکرام افضلی رییس دیده‌بان شفافیت افغانستان می گوید: "ما 20 اداره را بررسی کردیم، در این میان، وزارت زراعت با گرفتن 47 نمره، جایگاه اول را در اطلاع‌رسانی از آن خود کرد".
آقای افضلی در این خصوص افزود که وزارت زراعت بسیار خوب کار کرده است و باید برای دیگر ادارات الگو شود.

وزارت زراعت: دو میلیون نهال در سراسر کشور غرس می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
وزارت زراعت: دو میلیون نهال در سراسر کشور غرس می‌شود

عین‌الدین بهادری رییس کمیسیون دسترسی به اطلاعات گفت که نشر 80 هزار سند مختلف در وب‌سایت وزارت زراعت یک تحول بزرگ در اطلاع‌رسانی است. او گفت: "دست‌رسی به اطلاعات، رشد اقتصادی به میان می‌آورَد. کارهایی که در وزارت زراعت صورت گرفته، باید از سوی دیگر نهادها کاپی شود".
محمدطاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در این برنامه گفت که وزارت زراعت با زمینه‌سازی برای اطلاع‌رسانی برای مردم، ضمن تحقق بخشیدن حق شهروندان، حکومت دیجیتالی را ترویج کرده است.
انوارالحق احدی نامزد وزیر و سرپرست وزارت زراعت در این برنامه اظهار داشت: "خوشحالم که وزارت زراعت جایگاه اول را به دست آورد." آقای احدی گفت: "کریدیت این جایگاه به اکبر رستمی سخنگوی وزارت زراعت می‌رسد، هم‌چنان به وزیر صاحب قبلی، که برای‌شان مبارک می‌گویم، مبارک باشد. هم‌چنان از تیم مطبوعاتی خود تشکر می‌کنم".
سرپرست وزارت زراعت در پاسخ به این سوال که وزارت زراعت چگونه اطلاع‌رسانی می‌کند، گفت که داشتن آماده‌گی‌ها و تیم تخنیکی در اطلاع‌رسانی موثر است.
آقای احدی در ادمه یادآور گردید: "مردم حق دارند به اطلاعات دست‌رسی داشته باشند، چیزی نباید از مردم پنهان باشد، مردم باید به اطلاعات دست‌رسی داشته باشند، رسانه‌ها قوه‌ی چهارم هستند. کارکرد حکومت با رسانه‌ها ارزیابی می‌شود، این‌ها بنیادهای حکومت‌داری شفاف است".
سرپرست وزارت زراعت، در کنار اطلاع‌رسانی برای بخش امراض حیوانی، باغداری و اطلاعات دیجیتالی، روی نشرات عامه نیز کار می‌کند، و جایگاه اول را بخش اطلاع‌رسانی وزارت زراعت به خاطر اطلاع‌رسانی به عام مردم به دست آورده است.
قابل یاد آوری‌ست، که در این گزارش، کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی با گرفتن 42 نمره دوم و اداره‌ی تدارکات ملی با گرفتن 41 نمره در میان نهادهای تحت بررسی سوم شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала