ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

هر اظهارنظری درباره حمایت نظامی از هر یک از طرفین درگیری در قره‌باغ، تحریک‌آمیز است

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویرهر اظهارنظری درباره حمایت نظامی از هر یک از طرفین درگیری در قره‌باغ، تحریک‌آمیز است
هر اظهارنظری درباره حمایت نظامی از هر یک از طرفین درگیری در قره‌باغ، تحریک‌آمیز است - اسپوتنیک افغانستان
سخنگوی کاخ کرملین می‌گوید که هرگونه اظهارنظر در مورد حمایت نظامی از هریک از طرفین درگیری در قره‌باغ تحریک‌آمیز است.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین امروز پنجشنبه 1 اکتوبر تاکید که هرگونه اظهارنظر در مورد حمایت نظامی از ارمنستان یا آذربایجان به درگیری بین کشورها دامن می زند.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره گفتگوی مکاتبه‌ای بین ارمنستان و ترکیه درباره مشارکت ارتش ترکیه در درگیری قره باغ گفت: ما نمی‌خواهیم در این مورد اظهارنظر کنیم. وی گفت: ما معتقدیم که هرگونه اظهارنظر در مورد حمایت نظامی احتمالی از یکی از طرفین درگیری، ماهیتی تحریک‌آمیز داشته و منجر به تشدید تنش ها می‌شود.

لاوروف خواستار آتش بس فوری در قره باغ کوهستانی شد  - اسپوتنیک افغانستان
لاوروف خواستار آتش بس فوری در قره باغ کوهستانی شد

وی تاکید کرد که کرملین در حال حاضر چنین اظهاراتی را «بسیار مضر» می‌داند. در اخیر گفت: ما معتقدیم که هرگونه دخالت کشورهای ثالث در این مناقشه می‌تواند عواقب بسیار منفی‌ای به همراه داشته باشد.

وی افزود، وزارت امور خارجه روسیه نیز درباره انتقال نیروهای خارجی به منطقه مناقشه قره باغ برای شرکت در درگیری‌ ها هشدار داده است.

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала