ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مسکو طرفدار حل درگیری قره باغ است

© Sputnik / Nancy Siesel / ورود به گالری تصاویرنبنزیا نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد
نبنزیا نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد - اسپوتنیک افغانستان
نبنزیا: مسکو طرفدار حل درگیر قره باغ می باشد و از هیچ جناح درگیر حمایت نمی کند.

نبنزیا گفت: "ترکیه به صراحت از آذربایجان حمایت می کند. ما این را می دانیم. اما این بدان معنی نیست که ما در طرف دیگر هستیم و از ارمنستان در برابر آذربایجان حمایت می کنیم. اینطور نیست. ما از یک توافق عادلانه حمایت می کنیم ، از آتش بس حمایت می کنیم ، و از توقف درگیری ها حمایت می نمایم." ...

وی گفت: "ما می خواهیم هر دو کشور جلوی این تشدید را بگیرند."

اردوغان - اسپوتنیک افغانستان
مخالفت اردوغان به آتش بس در قره باغ

به گفته نبنزیا، "بین المللی شدن مناقشه قره باغ کوهستانی کمکی نخواهد کرد، بلکه فقط شرایط را بدتر خواهد کرد" و مسکو از "همه طرفها می خواهد تا حداکثر خویشتنداری را نشان دهند و در زمینه تنش زدایی تلاش کنند."

وزارت خارجه روسیه خبر داده است:"تشدید تنش در اطراف قره باغ کوهستانی کاملاً مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وزرا از ادامه درگیری مسلحانه ابراز نگرانی جدی کردند ، و از توقف فوری جنگ صحبت کردند. بر عدم پذیرش دخالت گروه های مسلح غیرقانونی از مناطق دیگر در درگیری تأکید شد. تقاضا برای گام های بسیار متعادل از نظر ارائه کمک های سیاسی و دیپلماتیک به باکو مورد توجه قرار گرفت ".

در وزارت امور خارجه روسیه ذکر شده است:"آمادگی برای هماهنگی نزدیک اقدامات روسیه و ترکیه برای ایجاد ثبات در وضعیت به منظور بازگشت هرچه سریعتر حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی به یک کانال مذاکره صلح آمیز مجدداً تأیید شد. طرف روسی توجه خود را به تلاش های مشترک روسای گروه مینسک از جمله بیانیه مشترک روسای جمهور روسیه ، ایالات متحده و فرانسه جلب کرد. از 1 اکتوبر 2020 ".

درگیری های میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره ‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره ‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала