ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کناره گیری رئیس پارلمان قرقیزستان

© Sputnik / Tabyldy Kadyrbekov / ورود به گالری تصاویرکناره گیری رئیس پارلمان قرقیزستان
کناره گیری رئیس پارلمان قرقیزستان - اسپوتنیک افغانستان
سرویس مطبوعاتی مجلس قانونگذاری قرقیزستان گفت، که رئیس پارلمان قرقیزستان کناره گیری کرده است.
ایجاد موانع توسط معترضان در پایتخت قرقیزستان + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
ایجاد موانع توسط معترضان در پایتخت قرقیزستان + ویدیو

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی مجلس قانونگذاری قرقیزستان گفت، که داستان یبک جمعه بیگوف از سمت اش کناره گیری کرده است. 

پیش از این، فرمانداران چهار منطقه، عزیز سوراکماتوف شهردار بیشکک و شماری از مقام های دیگر این کشور نیز کناره گیری زودهنگام خود را اعلام کردند.
انتخابات پارلمانی در جمهوری روز یکشنبه برگزار شد، که بر اساس نتایج نخستین احزاب طرفدار دولت بیریمدیک (52/24 درصد آرا) و مکنیم قرقیزستان (89/23) و همچنین قرقیزستان مرکزگرا (73/8) ) و "بوتون قرقیزستان" (7.11) آرا را بدست آوردند.
بقیه از مرز 7٪ عبور نکردند و تخلفات بیشماری را گزارش کردند. سورانبای جین بک اف رئیس جمهور قرقیزستان اعتراف کرد، که خرید رأی در روند انتخابات به یک مشکل تبدیل شده است.
پس از آن طرفداران احزاب بازنده به خیابانها ریختند، که ریاست یکی از آنها را سیدیتبک آتامبایف، پسر رئیس جمهور سابق آلمازبک آتامبایف رهبر سوسیال دموکرات های قرقیزستان بر عهده است.
سه شنبه شب ، معترضین به ساختمان کاخ سفید ، جایی که پارلمان و دولت رئیس دولت در آن قرار دارد ، وارد شدند ، سپس به سمت کمیته امور خارجه امنیت ملی حرکت کردند و رئیس جمهور پیشین آلمازبک آتامبایف و شماری از همکاران وی را از بازداشت آزاد کردند. تظاهرکنندگان شهردار جدید بیشکک را معرفی و اعلام کردند که قصد دارند نخست وزیر خود را تعیین کنند.
به گفته وزارت بهداشت قرقیزستان، در نتیجه این درگیری ها حدود 700 نفر زخمی شدند که از جمله آنها 200 مأمور اجرای قانون بودند. یک نفر تا اکنون جان باخته است.
کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور امروز نتایج انتخابات را بی اعتبار اعلام کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала