ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایروان: باکو تحریکات خود را در نزدیکی مرز ایران شدت بخشیده است

نماینده وزارت دفاع ارمنستان می‌گوید که نیروهای مسلح آذربایجان در حال انجام حملات در نزدیکی مرز ایران هستند.

به گزارش اسپوتنیک آرتسرون هوانیسیان نماینده وزات دفاع ارمنستان در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که واحدهای ارتش آذربایجان در پی ناتوانی در پیشبرد حملات تهاجمی، هم اکنون دو روز‌ است که به دسیسه و فتنه متوسل شده اند. تعداد کثیری از گردان های آذری مخصوصاً در نزدیکی مرز ایران و آرتساخ تجمع یافته اند. در واقع با پناه گیری و توسل به این مرز سعی دارند پیش روی کنند.

 لاوروف: پزشکان شاریته برلین هیچ ماده سمی در ناوالنی پیدا نکردند - اسپوتنیک افغانستان
لاوروف: پزشکان شاریته برلین هیچ ماده سمی در ناوالنی پیدا نکردند

به گفته آرتسرون هوانیسیان، نماینده وزارت دفاع ارمنستان، آذربایجان با توسل به این تاکتیک سعی دارد نیروهای آرتساخ را وادار به آتشبار و ضربه به سوی خط مرزی و در واقع به سمت ایران کند. این احتمال وجود دارد که در پی عملیات جنگی، واحدهای آذربایجان راه دیگری به جز عقب نشینی و فرار به سوی قلمرو ایران نداشته باشند.

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала