ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

یافت شدن ماده ای مشابه روغن در محل آلودگی در کامچاتکا

© Sputnik / Aleksander Piragis / ورود به گالری تصاویر یافت شدن ماده ای مشابه روغن در محل آلودگی در کامچاتکا
   یافت شدن ماده ای مشابه روغن در محل آلودگی در کامچاتکا   - اسپوتنیک افغانستان
سخنگوی کمیته تحقیق روسیه اعلام کرد که در مطالعات اولیه نمونه‌های آبهای ساحلی کامچاتکا، آلاینده‌ای مشابه با روغن صنعتی یافت شده است.

به گزارش اسپوتنیک، سوتلانا پترنکو، سخنگوی رسمی کمیته تحقیق روسیه به خبرنگاران اعلام داشت: در نمونه‌های آب گرفته شده از محل آلودگی و مرگ موجودات دریایی در سواحل کامچاتکا، ماده ای از نظر قوام، مشابه با روغن صنعتی شناخته شده است.

پرتاب راکت قاره‌پیمای توپول-م به سوی کامچاتکا + ویدیو - اسپوتنیک افغانستان
پرتاب راکت روسی توپول-ام به سوی کامچاتکا + ویدیو

سخنگوی کمیته تحقیق روسیه اظهار داشت: مطالعات اولیه نمونه های آبهای ساحلی نشان دهنده وجود آلاینده ای در آب دریا است که از نظر قوام شبیه روغن صنعتی یا ماده دیگری است که شامل اجزای روغنی است.

وی افزود که متخصصان و مجاری اجرای قانون به بررسی تمام منابع احتمالی آلودگی آب، از جمله مناطق دفن زباله مجاور منطقه آبی خلیج آواچینسکی و نوار ساحلی ساحل خالاکتیرسکی، ادامه می‌دهند.

در اواخر ماه سپتامبر، موج سواران گزارش دادند که رنگ اقیانوس در ساحل خالاکتیرسکی تغییر کرده است. به گفته آنها ، پس از شنا، مردم قرمز و چشمانشان متورم شده است. علاوه بر این، حیوانات دریای مرده در ساحل پیدا شدند. رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی نیز روز شنبه تصاویری از سواحل کامچاتکا کردند که در این مکان هزاران نوع جانور دریایی مرده شامل ماهی‌ها، جوجه تیغی‌های دریایی، هشت پا و سایر آبزیان به چشم می‌خورد.

شایان ذکر است، کامچاتکا شبه‌جزیره‌ای به درازای 1250 کیلومتر در خاور دور روسیه است. مساحت آن  472 هزار و 300 کیلومتر مربع و محل آن در میان اقیانوس آرام در شرق و دریای اُخُتسک در غرب می باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала