ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کاوشگر چینی تا چهار ماه دیگر به مریخ می رسد

© AP Photo / Cai Yang / Xinhua کاوشگر چینی تا چهار ماه دیگر به مریخ می رسد
  کاوشگر چینی تا چهار ماه دیگر به مریخ می رسد  - اسپوتنیک افغانستان
کاوشگر چینی با هدف یافتن نشانه های احتمالی حیات در مریخ و همچنین کمک به دانشمندان که بفهمند آیا ممکن است در آینده شرایط این سیاره تغییر کند تا برای زندگی انسان مناسب شود، پرتاب شد.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان فضایی کشور چین در بیانیه ای اعلام کرد: اولین کاوشگر تحقیقاتی مریخ پیمای چین تیانوِن-1، یک مانور مداری موفق را در اعماق فضا در فاصله 29.4 میلیون کیلومتری سطح زمین انجام داد.

در بیانیه سازمان فضایی کشور چین، در تاریخ 9 اکتبر ساعت 23.00 به وقت پکن (ساعت 18:00 به وقت مسکو)، تحت کنترل گروه کنترل پرواز، اولین کاوشگر چینی برای اکتشاف مریخ تیانوِن-1، موتور اصلی خود را برای بیش از 480 ثانیه با موفقیت روشن کرد، مانور (مداری) در اعماق فضا موفقیت آمیز بود.

کاوشگر تیانوِن-1 در 23 جولای از ایستگاه فضایی ونچانگ در جزیره هاینان چین به فضا پرتاب شد و پس از آن این کاوشگر دوبار تصحیح مدار انجام داده است. طبق محاسبات اولیه، کاوشگر برای رسیدن به مریخ چهار ماه دیگر زمان لازم دارد و در این مدت دو یا سه تصحیح دیگر انجام خواهد شد.

مدیریت سازمان توضیح داد که به منظور کاهش انحراف دستگاه از مدار پرواز مشخص شده، مدار تصحیح می شود و یک مانور مداری برای تغییر مدار فعلی و راه اندازی دستگاه به مدار جدید انجام می شود. در صورت موفقیت در انجام این مأموریت، دستگاه داده های دریافتی را در سال 2021 به زمین ارسال می کند.

چین در اپریل سال جاری، اعلام کرد که اولین ماموریت خود برای کشف مریخ تیانوِن-1 (پرسش هایی از آسمان) نامیده می شود. "تیانوِن" اثر شاعر بزرگ چینی کای یوان است.

آماده شدن کاوشگر چینی برای رفتن به کره مریخ  - اسپوتنیک افغانستان
آماده شدن کاوشگر چینی برای رفتن به کره مریخ 

این ماموریت شامل خروج و چرخش در مدار مریخ، فرود و حرکت در سطح سیاره سرخ است. اگر مأموریت موفقیت آمیز باشد، دانشمندان می توانند جو، توپوگرافی، ویژگی های زمین شناسی، ویژگی های میدان مغناطیسی سیاره را مطالعه کنند که به جهان کمک می کند تا سرنخی از منشا و تکامل مریخ و کل منظومه شمسی بدست آورند.

با این حال، هدف اصلی این ماموریت یافتن نشانه های احتمالی حیات در مریخ و همچنین کمک به دانشمندان است که بفهمند آیا ممکن است در آینده شرایط این سیاره تغییر کند تا برای زندگی انسان مناسب گردد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала