ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

وزیر صنعت و تجارت روسیه: واکسین "اسپوتنیک V" بدون عوارض جانبی است

© Flickr / worldsteelوزیر صنعت و تجارت روسیه: واکسین "اسپوتیتک V" بدون عوارض جانبی است
وزیر صنعت و تجارت روسیه: واکسین اسپوتیتک V بدون عوارض جانبی است - اسپوتنیک افغانستان
دنیس مانتوروف ، وزیر صنعت و تجارت روسیه در جلسه شورای فدراسیون روسیه اعلام نمود که این واکسین بدون عوارض جانبی است.

به گزارش اسپوتنیک، دنیس مانتوروف ، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که چرا واکسین ویروس کرونا را بر اساس ویروس های انسانی ترجیح می دهد تا آنهایی که مبتنی بر آدنو ویروس های میمون است. مانتوروف در مصاحبه با بلومبرگ گفت که واکسین "اسپوتنیک V" روسیه را قبل از پایان آزمایشات فاز 3 انجام داده است، زیرا به غیر از علائم خفیف، هیچ اثر سو بر بدن ندارد.

پوتین از ثبت دومین واکسین روسی ضد کرونا خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
پوتین از ثبت دومین واکسین روسی ضد کرونا خبر داد

به عقیده وی، آدنو ویروس انسانی را ترجیح می دهم. این روش کاملاً شناخته شده و فرمول آن در دسترس است، بنابراین همه متخصصان می توانند تصویری واضح از عملکرد واکسین و فواید آن بدست آورند، یعنی اینکه هیچ عارضه جانبی به جز علائم خفیف در طی چند روز اول وجود ندارد. غروب ، شاید برای چند ساعت کمی تب کردم.

مانتوروف همچنین تأکید کرد که این واکسین به او کمک کرده تا هم از خودش و هم از افرادی که با آنها کار می کند محافظت کند، زیرا در کار خود با افراد زیادی ملاقات می کند. وزیر افزود که پسرش و مادر 84 ساله اش نیز تصمیم گرفتند واکسین "اسپوتنیک V" را تزریق کنند.

در ماه آگوست، روسیه اولین واکسین جهان علیه ویروس کرونا را ثبت کرد که توسط متخصصان صحت در سراسر جهان بسیار تحسین شده است و در مجله طبی مشهور لانست مورد ارزیابی قرار گرفت. بیش از 50 کشور برای خرید این واکسین با نام "اسپوتنیک V" ابراز تمایل کرده اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала