امرالله صالح مستقیماً مسوولیت تأمین امنیت کابل را بر عهده گرفت

© Photo / Amrullah Salehامرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند
امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که مستقیماً مسوولیت تامین امنیت کابل را بر دوش گرفته و بر دزدان و رهزنان و عقبه‌های حمایتی آنان، رحم نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که وضعیت امنیتی هر روز در شهر کابل، وخیم تر می شود، امرالله صالح معاون رئیس جمهور گفته که از امروز رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را به طور مستقیم بر عهده می گیرد.

آقای صالح شامگاه گذشته "25میزان" در صفحه فیسبوکش نوشت: « به اساس هدایت جلالتماب محمد اشرف غنی مقام محترم ریاست جمهوری افغانستان سر از فردا  رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را بطور مستقیم برای چند هفته  بدوش میگیرم. من در راه تطبیق قانون به خاطر تامین امنیت مردم مقوله و چیزی را به اسم مصلحت (از هیچ نوع آن) و ترحم بر جنایتکار در قاموس خویش ندارم».

او بیان داشته که همزمان، به وظایف و مسوولیت‌های دیگر خویش همانند گذشته خواهم رسید. تطبیق میثاق امنیتی بخشی از ین برنامه  خواهد بود.

امرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت ساز - اسپوتنیک افغانستان
صالح: جنگ طالبان جهاد نیست بلکه به دستور شورای کویته پاکستان صورت می‌گیرد

معاون اول یاد آور شده، "کابل را مانند کف دست خویش بلد استم. تمام وظایف ومسوولیت های دیگرم همانند سابق به صورت عادی اجرا خواهند شد. شما مطمین باشید. فهرست دزد ها – اوباش – مردم آزار – باج گیرها – قانون گریزها – غاصب‌های املاک عامه و مردم – مجرمین متکرر که زیر پوشش فعالیت دارند و زورگویان به ظاهر قانون پسند  همه و همه از قبل ترتیب گردیده است."

صالح از مردم نیز خواسته که با نیروهای امنیتی با اعتماد و اطمینان همکاری کرده و از هر راهی که می‌توانند اطلاعات و مسایل امنیتی را به معاونیت دوم برسانند.او می‌گوید، فهرست بلندی از مجرمین در کابل از قبل تهیه شده‌است.

 این در حالی است که اخیراً جرایم جنایی در کابل به شدت افزایش یافته و مردم از این وضع به سطوه آمده‌اند.

با آن‌که وزارت داخله اقداماتی را روی دست گرفته و امر شلیک بر دزدان را برای پولیس صادر کرده؛ اما بازهم دیده می‌شود که جرایم جنایی در کابل کاهش نیافته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала