ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نقاط ضعف ویروس کرونا شناسایی شد

دانشمندان امریکایی و پولندی نقاط ضعف کروناویروس نوع SARS-CoV-2 را نامبردند.

به گزارش اسپوتنیک، یک گروه بین المللی از دانشمندان امریکایی و پولندی نقاط ضعف کروناویروس نوع کروناویروس سندرم حاد تنفسی- 2 را نامبردند که ممکن است به ایجاد داروی جدید کمک کند.  

مشخص شد که ویروس کرونا از "قیچی مولکولی" که بدون آن به تکثیر و خاموش کردن پروتئین های انسانی مهم برای پاسخ ایمنی قادر نیست،استفاده می کند.

نتایج این تحقیق در مقاله ای مجله علمی  (Science Advances، منتشر شده است.

نشانه های تازه ای ویروس کرونا - اسپوتنیک افغانستان
نشانه های تازه ای ویروس کرونا

مشکل ضد ویروس های سنتی این است که آنها بر روی آنزیم های ویروسی عمل می کنند که جهش یافته و مقاومت دارویی ایجاد می کنند. بنابراین، تأثیرگذاری بر پروتئین هایی که مسئول تکثیر ویروس هستند، عامل مهمی است. دانشمندان بیش از 300 پروتئین تولید شده توسط سلول آلوده را شناسایی کرده اند که با ویروس های فوق تعامل دارند. در همان زمان، کمتر از 20 ذرات ویروسی در بدن انسان در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند. از جمله پروتئین گیرنده Tom70 است که در حرکت مولکول های پروتئین از سیتوزول به میتوکندری و فعال سازی پروتئین های سیگنالینگ میتوکندری نقش دارد. بنابراین ، Tom70 به ویروس های کرونا کمک می کند، با این حال، با تعامل با ژن کرونا ویروس Orf9b، این آنزیم می تواند به عنوان یک هدف دارویی برای داروهای ضد ویروسی با طیف گسترده استفاده شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала