ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اردوغان: مکرون به درمان روانی نیاز دارد

© AP Photo / Turkish Presidencyاردوغان: مکرون به درمان روانی نیاز دارد
اردوغان: مکرون به درمان روانی نیاز دارد  - اسپوتنیک افغانستان
رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد شدت از اظهارات ضد اسلامی همتای فرانسوی خود، گفت که مکرون نیاز به درمان روانی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه امروز شنبه (24 اکتوبر) نسبت به اظهارات ضد اسلامی امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه به شدت انتقاد و گفت که مکرون نیاز به درمان روانی دارد.

اردوغان گفت: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکل دارد؟ درباره رئیس‌‌جمهوری که آزادی عقیده را نمی فهمد و با میلیون‌ها عضو از گروه‌های اعتقادی مختلف به این شکل برخورد می‌کند، چه می‌توان گفت؟ مکرون به درمان روانی نیاز دارد.

اردوغان: اگر اروپا دست از جبهه‌گیری علیه مسلمانان بر ندارد فرو خواهد ریخت  - اسپوتنیک افغانستان
اردوغان: اگر اروپا دست از جبهه‌گیری علیه مسلمانان بر ندارد فرو خواهد ریخت

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: فرانسه یک سال دیگر شاهد انتخابات خواهد بود و آن زمان سرنوشت مکرون را خواهیم دید. به نظرم پایان [ریاست] او خیلی دور نیست؛ چراکه او نفعی برای فرانسه نداشت.

اردوغان اضافه کرد: اقدام فرانسه ای که ظاهراً خود را قلعه آزادی و لائیستی می داند در کشیدن کاریکاتور علیه پیامبر اسلام بدترین نوع ابتذال به شمار می آید و در حد و حدود آزادی نمی گنجد؛ بلکه اسلام ستیزی است.

او همچنین با اشاره به حمله پولیس به مسجدی در برلین، گفت: ما در اروپا ذهنیت متعصب را دیده‌ایم. اما این فشارها و حملات، فاشیسم در اروپا را به حد اعلا رسانده است.

وی افزود: اروپایی که در جنگ های اول و دوم بزرگترین کشتارهای تاریخ بشر را انجام داد، منطقی نیست و در واقع با گشودن جبهه ای جدید علیه مسلمانان، پایان خود را رقم می‌زند.

اردوغان پیش‌تر نیز هدف مکرون از طرح «اسلام فرانسوی» را تسویه حساب با اسلام و مسلمانان دانسته و گفته بود که این اقدامات با هدف ایجاد یک سیستم علیه مسلمانان انجام می‌شود.

امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام ادامه خواهد داد؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала