ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فرستادن احضاریه برای بن سلمان به اتهام ترور توسط دادگاه امریکایی

© REUTERS / HANDOUTتادن احضاریه برای بن سلمان به اتهام ترور توسط دادگاه امریکایی
تادن احضاریه برای بن سلمان به اتهام ترور توسط دادگاه امریکایی - اسپوتنیک افغانستان
یک دادگاه امریکایی برای ولی‌عهد سعودی که متهم به تلاش برای ترور یکی از مشاوران امنیتی خود است، از طریق پیام‌رسان «واتساپ» احضاریه فرستاد. 

رئیس پیشین سیا: ترامپ و کوشنر اجازه دادند بن سلمان خاشقچی را بکشد - اسپوتنیک افغانستان
رئیس پیشین سیا: ترامپ و کوشنر اجازه دادند بن سلمان خاشقچی را بکشد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک دادگاه امریکایی در پی بررسی شکایت سعد الجبری مشاور امنیتی پیشین محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی مبنی بر تلاش بن سلمان برای ترور او، احضاریه‌ای برای ولی‌عهد سعودی و چند تن دیگر از مشاوران او ارسال کرد.

پایگاه خبری «عربی۲۱» به نقل از «سی‌.‌ان‌.ان» گزارش داد، که دادگاه یادشده در پیام رسان واتساپ احضاریه‌ای برای بن سلمان ارسال کرده و او نیز بیست دقیقه پس از ارسال پیام آن را رویت کرده است.

شبکه سی‌ان‌ان موفق شده است تصویری از صفحه‌ گفت‌و‌گو و احضاریه ارسالی برای محمد بن سلمان را دریافت کند که نشان می‌دهد او پیام را رویت کرده است.

در این گزارش همچنین آمده است، که دادگاه امریکایی یادشده نُه نفر دیگر از آم میان بدر العساکر رئیس دفتر ولی‌عهد سعودی، سعود القحطانی مشاور او و احمد عسیری معاون رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی را که متهم به تلاش برای قتل سعد الجبری هستند، احضار کرده است.

یادآوری می کنیم، که در ۱۱ ماه اسد گذشته، سعد الجبری مشاور امنیتی پیشین بن سلمان با حضور در یک دادگاه امریکایی در شهر واشنگتن از ولی‌عهد سعودی به اتهام تلاش برای ترور او شکایت کرد. در دادخواست الجبری آمده بود که ولی‌عهد سعودی در سال ۲۰۱۸، تیم تروری را برای کشتن وی و تکه‌تکه کردنش به شیوه ترور «جمال خاشقچی» به امریکا و سپس کانادا اعزام کرده است.

سعد الجبری معاون «محمد بن نایف» پیش از کودتای بن سلمان در جون ۲۰۱۷ بود و پست مشاور امنیت ملی وی در وزارت کشور سعودی را بر عهده داشت و گفته می‌شود، اسنادی که در دست دارد، می‌تواند برای حذف کامل بن نایف و دیگر رقبا مفید باشد و همزمان می‌تواند به شدت علیه بن سلمان به کار گرفته شود و بنابراین لزوم بازگشت وی به عربستان برای بن سلمان مسجل است.

پیشتر، «زید بنجامین» خبرنگار و فعال رسانه‌ای طی پستی در توئیتر نوشته بود که محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی برای دفاع از خود در دادگاه فدرال واشنگتن در خصوص پرونده شکایت ترور الجبری به شماری از وکلای آمریکایی متوسل شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала