ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

‌ روسیه خبر اعزام سربازان روسیه به کاتالونیا را رد نمود

© Sputnik / Igor Russakقوای کوماندوی روسیه
قوای کوماندوی روسیه - اسپوتنیک افغانستان
سفارت روسیه در اسپانیا در توییتر با به سخره گرفتن ادعای رسانه های اسپانیا با نوشتن مطالب تکمیلی با آن شوخی کردند.

به گزارش اسپوتنیک تعدادی از رسانه های اسپانیا اعلام کرده بودند که بازپرسان بر اساس شنود مکالمات تلیفونی به این نتیجه رسیده اند که مقامات روسیه آماده اعزام 10 هزار سرباز برای کمک به جدایی طلبان کاتالونیا هستند.

Lionel Messi - اسپوتنیک افغانستان
خداحافظی رهبر ایالت کاتالونیا با مسی + عکس

دیپلمات های روسی در توئیتر نمایندگی دیپلماتیک روسیه نوشتند که اطلاعات مربوط به ورود سربازان روسی ناقص است. آنها به شوخی گفتند که لازم است چند صفر به تعداد سربازان اضافه شود. آنها همچنین متذکر شدند که در واقع در نظر بود برای انتقال نیروها از طیارات "موخا" و "چاتو"، که در سالهای جنگ داخلی در کاتالونیا مونتاژ شده و تا زمان دریافت  دستور رمزگذاری مربوطه به خوبی مخفی شده اند.

پیش از این در محکمه اسپانیا، اطلاعاتی در مورد آمادگی مقامات روسیه برای اعزام 10 هزار سرباز برای کمک به جدایی طلبان کاتالونیا منتشر شده بود. بازپرسان ادعا می کنند که می توان از شنود مکالمات دو گفتگوی تلیفونی ویکتور تارادلا، فرد مورد اعتماد کارلس پوژدمونت، رهبر سابق کاتالونیا که به روسیه سفر کرده بود، می توان در مورد روابط وی با مسکو نتیجه گیری کرد، گویا وی رهبر سابق کاتالونیا به اطلاع داده بود  که می توان روی 10 هزار سرباز روسی آماده دفاع از کاتالونیای مستقل حساب کرد.

ادعا می شود که رئیس "سازمانی که در دوران گورباچف ​​ایجاد شده" نیز آماده پرداخت بدهی خارجی دولت جدید بوده است، اما پوژدمونت موافقت نکرد.

در سال 2019، محکمه عالی اسپانیا تحقیق در مورد عملیات اداره عمومی اطلاعات اردوی روسیه (معروف به گرو) در امور داخلی کاتالونیا را آغاز کرد.

همه پرسی استقلال کاتالونیا در اول اکتوبر 2017 برگزار شد. بیش از 90 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به خروج کاتالونیا از ترکیب اسپانیا رای دادند. پس از آن ، پوگدمونت اعلامیه استقلال کاتالونیا را امضا کرد و از همه کشورهای جهان خواست این منطقه را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت بشناسند. دولت مرکزی اسپانیا سعی کرده بود با استفاده از همه روش ها از جمله روش های قهری مانع  برگزاری همه پرسی شود و در نتیجه ناآرامی ها  893 نفر زخمی شدند. مادرید در نهایت  نتیجه این همه پرسی را قبول نکرد.

بعداً ، محکمه عالی اسپانیا برگزارکنندگان همه پرسی استقلال کاتالونیا را به شورش متهم و به حبس های طولانی مدت محکوم کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала