ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

در 48 ساعت گذشته در کابل سه رویداد جنایی و ضد امنیتی ثبت شده است

© Sputnik / Alexandr Graschenkov / ورود به گالری تصاویردر 48 ساعت گذشته در کابل سه رویداد جنایی و ضد امنیتی ثبت شده است
در 48 ساعت گذشته در کابل سه رویداد جنایی و ضد امنیتی ثبت شده است - اسپوتنیک افغانستان
امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور می‌گوید که در 48 ساعت گذشته سه رویداد ترور، تهدید و دزدی موتر در کابل ثبت شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، بربنیاد آمارهایی که آقای صالح نشر کرده، کاهش در میزان جرایم در شهر کابل را نشان می‌دهد اما شهروندان می‌گویند که بسیاری از این رویدادها گزارش نمی‌شوند.

از این میان، صبح امروز در یک درگیری میان تفنگ‌داران در منطقۀ شهرنو کابل در نزدیک حوزۀ دهم یک نفر زخمی شده‌است.

پولیس کابل این رویداد را تأیید می‌کند و می‌گوید که تلاش‌ها برای بازداشت عامل این رویداد ادامه دارند.

سالم، باشندۀ کابل گفت: «مردم بسیار به تشویش بودند، قتل بود، دزدی بود؛ از وقتی که این گپ شده‌است [امرالله صالح مسؤولیت رسیده‌گی به مسایل امنیتی کابل را به‌عهده گرفته‌است] ماشاالله یک اندازه تغییرات آمده‌است».

میر ذبیح سادات، باشندۀ دیگر کابل نیز افزود: «دیگر مناطق دور دست مثل ارزان قیمت، خیرخانه، دشت برچی و سرکوتل این‌جاها کاملأ امنیت درست نمی‌باشد».

معاون نخست رئیس‌جمهور که تاکنون سیزده نشست را دربارۀ مدیریت مبارزه با جرم‌های جنایی و تأمین امنیت پایتخت برگزار کرده‌است، در نشست دوازدهم گفته‌است که فهرست کسانی که در داخل  نظام در برابر این برنامه قرار گرفته‌اند در حال تکمیل شدن است و بزودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

تعقیب و پیگرد مظنونان، تطبیق یکسان قانون برهمگان به ویژه بر زورمندان قانون شکن، مبارزه با دزدان مبایل و جیب، مواد مخدر، خیابان آزاری‌ها، باج‌گیری، بر داشتن موانع و پاکسازی راه روها در جاده‌های شهر، جلوگیری از ساخت و ساز بلند منزل‌های غیرقانونی از مهمترین بخش‌های این مبارزه در پایتخت و ولسوالی‌های کابل گفته شده‌اند.

رضوان مراد، مسؤول مطبوعاتی دفتر معاون نخست رئیس‌جمهور بیان داشت: «این اجرآات موقتی نسیت. به آنانی دست قانون می‌رسد که زمین غصب کرده‌اند یا به جرم و جنایت دست دارند و یا هم از مجرمان پشتیبانی و حمایت می‌کنند».

فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که تمام برنامه‌های مربوط به این نهاد برای مبارزه باجرم‌های جنایی در کابل عملی خواهند شد.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل اظهار داشت: «پولیس به‌منظور نظم شهری و هم‌چنین در قسمت تدابیر شدید امنیتی با بخش‌های امنیت ملی و اردوی ملی در هماهنگی بسیار نزدیک استند».

باشنده‌گان کابل از نیروهای امنیتی می‌خواهند که در مبارزه با جرم‌های جنایی جدیت شان را ثابت کنند و نگذارند که تهدیدها بیش از این از مردم قربانی بگیرند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала