پروسه ثبت موترهای «یک کلید» آغاز شد

© Photo / Ministry of Financeپروسه ثبت موترهای «یک کلید» آغاز شد
پروسه ثبت موترهای «یک کلید» آغاز شد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت مالیه افغانستان اعلام کرد که پروسه ثبت وسایط بدون اسناد گمرکی و ترافیکی «یک کلید» به گونه رسمی آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت مالیه افغانستان گفته که پروسۀ ثبت وسایط بدون اسناد گمرکی و ترافیکی-یک کلید- امروز شنبه (10 عقرب) طی مراسمی در اکادمی ملی گمرکات آغاز گردید و در این مراسم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، نمایندگان ادارات ذیربط و شماری از رؤسا و کارمندان اشتراک داشتند.

هدف این پروسه منظور افزایش عواید ملی، تامین امنیت و نظم عامه و جلوگیری از مختل شدن جریان ترافیک مطابق به حکم مقام عالی ریاست‌جمهوری و مصوبه شماره 15 جلسه شورای امنیت ملی می‌باشد.

محمد خلیل صالح زاده، رئیس عمومی گمرکات وزارت مالیه در مورد پروسه‌های طی مراحل اسناد گمرکی موترهای فاقد اسناد «یک کلید» معلومات کلی ارائه نموده و افزود این موترها به شکل غیر قانونی از مرزها به شکل قاچاق وارد کشور شده است که ما بعد از تلاش‌های زیاد در همآهنگی با مقام عالی ریاست جمهوری و اداره شورای امنیت ملی توانستیم که امروز این موترها را به شکل رسمی با اخذ محصول گمرکی و دادن سند گمرکی و ترافیکی در زیر یک سقف طی مراحل نماییم.
عبدالهادی ارغندیوال همچنان گفت: امروز جای مسرت است که به هدف جلوگیری از امور غیر قانونی، پروسۀ طی مراحل اسناد وسایط بدون اسناد گمرکی و ترافیکی را آغاز نمودیم، این مسئله باعث افزایش امنیت ملی ما می‌شود زیرا اغلب کارهای غیر قانونی توسط این وسایل صورت می‌گرفت. تمام موترهای که از سال 1990 بدینسو به صورت غیر قانونی وارد کشور شده است راجستر شده و بعد از ختم میعاد تعیین شده، اگر شخصی به صورت غیرقانونی وسایط را به کشور وارد نماید ما مطابق قانون با آن برخورد نموده و هیچ نوع عذری را نخواهیم پذیرفت.

یادآوری می‌کنیم که پروسه ثبت وسایط بدون اسناد گمرکی و ترافیکی از تاریخ 10 عقرب سال آغاز و الی 27 قوس سال جاری ادامه دارد، مطابق حکم مقام عالی ریاست جمهوری و مصوبه شورای امنیت ملی بعد از انقضای زمان مذکور هر نوع وسایل که بدون اسناد گمرکی وارد افغانستان گردد، ضبط می‌گردند.
این در حالی است که پس از آنکه مسوولیت تامین امنیت شهر کابل به امرالله صالح معاون نخست رئیس‌جمهور واگذار گردید، وی دستور داد که موترهای فاقد اسناد گمرکی باید هرچه زودتر اسناد خود را تکمیل کرده در غیر آن ضبط خواهند شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала