ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران: همکاری‌های اقتصادی با افغانستان از الزام‌های امنیت منطقه‌ای است

© Photo / IRNAایران: همکاری‌های اقتصادی با افغانستان از الزام‌های امنیت منطقه‌ای است
ایران: همکاری‌های اقتصادی با افغانستان از الزام‌های امنیت منطقه‌ای است - اسپوتنیک افغانستان
وزیر نیرو ایران در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، افزایش همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور را از الزام‌های مهم نیل به توسعه پایدار و امنیت منطقه‌ای عنوان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعتماد، رضا اردکانیان در دیدار دبورا لیونز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رییس هیات یاری‌رسانی ملل متحد در افغانستان (یوناما) با وی، به نیازهای گوناگون این کشور و ظرفیت‌های فراوان تخصصی و اقتصادی  ایران برای کمک به پیشرفت علمی،‌ صنعتی و اقتصادی افغانستان اشاره کرد.

اردکانیان، ظرفیت‌های تخصصی ایران و امکان همکاری‌ و کمک به سازمان‌های تخصصی زیرمجموعه سازمان ملل متحد از جمله یوناما را مورد اشاره قرار داد.

مسکو - اسپوتنیک افغانستان
نشست روسیه، ایران و هند برای حل بحران افغانستان

وزیر نیرو ایران به عنوان رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و افغانستان، بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های انرژی، گمرکی، اقتصادی و دیگر زمینه‌های مربوط به این کمیسیون تاکید کرد.

رییس یوناما نیز در این دیدار، با اشاره به مهم‌ترین سرفصل‌های همکاری اقتصادی ایران و افغانستان و نقش این نهاد بین‌المللی در تسهیل این همکاری‌ها، درباره ظرفیت‌های وسیع این همکاری و مشارکت سازمان ملل در تسهیل مسیرهای همکاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

در پایان این دیدار مقرر شد به منظور تسریع و هدایت مناسب‌تر روند همکاری‌های وزارت نیرو با یوناما، هماهنگی‌های لازم برای تحقق موضوعات بین دو طرف از طریق مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو ادامه پیدا کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала