اولتیماتوم به پاشینیان: معترضان خواهان استعفا وی شدند

© Sputnik / Aram Nersesyan / ورود به گالری تصاویراولتیماتوم به پاشینیان: معترضان خواهان استعفا وی شدند
اولتیماتوم به پاشینیان: معترضان خواهان استعفا وی شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
بعد از این‌که معترضان در ایروان به نخست وزیر ارمنستان که توافقنامه صلح را امضا کرده است، اولتیماتوم دادند حالا قرار است پارلمان تشکیل جلسه فوق‌العاده دهد.

به گزارش اسپوتنیک، ایشخان ساغتلیان، نماینده ارگان عالی فدراسیون انقلابی ارمنستان گفت: «ما به نیکول پاشینیان مهلت استعفا می‌دهیم، پارلمان به درخواست ما جلسه فوق‌العاده برای این موضوع برگزار می‌کند».

به گفته وی، در غیر این صورت برگزار کنندگان اعتراض‌ها یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می‌کنند که در آن «تلاش می‌کنند موضوع عزل پاشینیان را حل کنند».

ساغتلیان در میان تجمع مخالفان در برابر پارلمان اعلام کرد، دو حزب ارمنستان شکوفا و ارمنستان روشن امضاهای کافی برای برگزاری جلسه فوق‌العاده پارلمان را جمع آوری کردند.

ارمنستان شاهد تظاهرات گسترده مخالفان است که خواستار استعفای پاشینیان و دولتش در خصوص مناقشه قره‌باغ هستند.

گفتنی است، در تاریخ 9 نوامبر توافقنامه سازش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان اجرا شد. نخست‌وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان به توصیه نظامیان توافق مربوط به صلح قره باغ را امضا کرده است.

نخست‌وزیر ارمنستان در ادامه بیانیه خود اظهار کرد که امضای توافق مربوط به قره باغ به اصرار ارتش بوده برای آنکه منابع به اتمام رسیده است.

پاشینیان گفت: «ارتش گفت که باید جنگ را متوقف کنیم. برای آنکه مسائلی هست اما چشم انداز حل آنها وجود ندارد و منابع به اتمام رسیده است».

نخست‌وزیر ارمنستان افزود که راضی نیست از اینکه ملت نتوانست حقیقت را بدانند. در کشور مشکلاتی برای جا به جایی وجود دارند و در کل آنها برای عملیات جنگی آماده نبودند.

وی خاطرنشان کرد: «منبع نظامی به طور کامل موثر نبود. کسانی که در خط مقدم می جنگیدند، جایگزین نداشتند. کسانی که می‌جنگیدند باید وقت استراحت پیدا می‌کردند. در خط مقدم افرادی بودند که یک ماه پشت سرهم جنگیده‌اند بدون اینکه کسی جایگزینشان شود».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала