پیروزی بایدن درجورجیا و ترامپ در کارولینای شمالی

© REUTERS / Mike Segarپیروزی بایدن درجورجیا و ترامپ در کارولینای شمالی
پیروزی بایدن درجورجیا و ترامپ در کارولینای شمالی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شبکه خبری NBC اعلام کرد که ترامپ در ایالت کارولینای شمالی و بایدن در ایالت جورجیا پیروز انتخابات شدند.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از شبکه تلویزیونی NBC با شمارش 99 درصد آرای به دست آمده در ایالت‌های جورجیا و کارولینای شمالی، پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا و ترامپ در ایالت کارولینای شمالی قطعی شده است.

به این ترتیب سرنوشت  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تمام ایالت‌های این کشور دست‌کم از نظر رسانه‌های آمریکایی مشخص شده است.

پمپئو به رهبران جهان: هنوز شمارش آراء تمام نشده/ تبریکی به بایدن پیش از وقت است - اسپوتنیک افغانستان
پمپئو به رهبران جهان: هنوز شمارش آراء تمام نشده/ تبریکی به بایدن پیش از وقت است

این اولین نشریه ای است که بر اساس محاسبات خود پیروزی بایدن را در جورجیا اعلام می کند. در این ایالت، تقریباً 30 سال است که نامزد دموکرات پیروز نشده بود.

با اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت‌های جورجیا و کارولینای شمالی، شمار آرای الکترال جو بایدن به 306 رأی رسیده است که این رقم دقیقاً با آرای الکترال کسب شده توسط دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 برابری می‌کند.

پیروزی ترامپ در کارولینای شمالی به هیچ وجه نتایج را تحت تأثیر قرار نخواهد داد - بایدن، طبق پیش بینی رسانه های معتبر آمریکایی ، قبلاً 270 رای لازم را به دست آورده است.

درتاریخ 3 نوامبر ، انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده برگزار شد ، اصلی ترین رقیبان برای پست رئیس دولت جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی ، این انتخابات هستند.

ترامپ با تأکید بر اینکه در برخی ایالت‌های موارد متعددی از تقلب و تخلف در روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا اتفاق افتاده است، تاکنون از پذیرش پیروزی رقیبش امتناع ورزیده و با انتشار پیام‌های متعدد در توئیتر و فیس‌بوک، خود را برنده انتخابات خوانده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала