ترامپ: بایدن با تقلب پیروز شد

© REUTERS / Joshua Robertsترامپ: بایدن با تقلب پیروز شد
ترامپ: بایدن با تقلب پیروز شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور ایالات متحده امریکا اعلام کرد، که رقیب دموکراتش به خاطر تقلبی که در انتخابات صورت گرفت، توانست پیروز شود.

دونالد ترامپ توقف بازشماری آراء در ایالت جورجیا را خواستار شد - اسپوتنیک افغانستان
دونالد ترامپ توقف بازشماری آراء در ایالت جورجیا را خواستار شد
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی امریکا روز یکشنبه در تویترش نوشت: "او (بایدن) پیروز شد زیرا انتخابات تقلب صورت گرفت. [به این دلیل که] هیچ مراقب و ناظری راه داده نشد، رأی‌ها توسط شرکت‌های خصوصی چپگراهای افراطی و [شرکت] دومینیون که اعتبار بدی دارند برای شمارش دسته‌بندی شدند، دستگاه‌های خرابی که حتی نتوانستند در تگزاس مورد تأیید قرار گیرند (که من با اختلاف زیاد در آن پیروز شدم)، رسانه‌های جعلی و ساکت و [دلایل] بیشتر!".

رئیس جمهور امریکا در تویت دیگری نوشت: "همه «نقص های فنی» ماشینی که شب پس از انتخابات رخ داد در واقع دست آن‌ها را حین دزدیدن رأی‌ها رو می‌کرد. به هر حال آن‌ها بدون اینکه مچشان گرفته شود به میزان زیادی موفق شدند. انتخابات پُستی شوخی کثیفی است".

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های امریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل مخالفت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به‌خاطر «تقلب گسترده در انتخابات»، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری‌خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می‌تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس‌جمهور تعیین شود و یا ترامپ رسما شکست را بپذیرد.

یادآوری می کنیم، که تا کنون تلاش کارزار ترامپ برای اثبات تقلب در دادگاه‌های امریکا راه به جایی نبرده است. دادگاهی در شهر «فیلادلفیا» ایالت «پنسیلوانیا» روز جمعه پنج شکایت حقوقی ستاد انتخاباتی ترامپ و جمهوری‌خواهان را که در آن مدعی بی‌نظمی و تخلف در آرای صندوق‌های پستی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ امریکا شده بودند، رد کرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала