طالبان: دولت در همکاری با داعش قصد حمله به زندانیان ما را دارد

Telegram
سخنگوی طالبان مدعی شد که امنیت ملی افغانستان با همکاری تروریست‌های داعش قصد دارد به زندانیان طالبان در زندان «پلچرخی» حمله کند.

 به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای گفت که عده‌ای از تروریست‌های داعش با همکاری و راهنمایی امنیت ملی افغانستان قصد حمله بر زندانیان این گروه در زندان پلچرخی را دارند.

وی همچنین مدعی شد که برای انجام این هدف سلاح‌های ویژه به داخل زندان رسانده شده و لوازم دیگر نیز در اختیار داعشی‌ها قرار گرفته است.

سخنگوی طالبان در ادامه نیز هشدار داد که اگر آسیبی به زندانیان این گروه برسد مسئولیت آن با دولت افغانستان خواهد بود.

عبدالله: رهایی زندانیان طالبان برای پایان جنگ بود اما متاسفانه نتیجه نداد - اسپوتنیک افغانستان
عبدالله: رهایی زندانیان طالبان برای پایان جنگ بود اما متاسفانه نتیجه نداد

مجاهد افزود: در گذشته نیز چنین گزارش ‌های اطلاعاتی را داشتیم که امنیت ملی افغانستان برای رسیدن به اهداف شوم‌شان بطور مکرر از داعشی‌ها استفاده می‌کند که بر زندان جلال‌آباد، حمله اخیر بر دانشگاه کابل، حمله بر مرکز آموزشی کوثر دانش و حملات بر برخی از علما، آگاهان، کارشناسان و فعالان برخی از اینگونه دسیسه‌ها بود.

طالبان در ماه آگست نیز در جریان آزادی اعضای این گروه از زندان‌های دولت نیز  مدعی شده بود که داعشی‌ها با همکاری امنیت ملی افغانستان و برخی نظامیان و زندان‌بان‌ها قصد دارند تا بر خودروهایی که قرار است زندانیان طالبان را از زندان پلچرخی انتقال دهند حمله کنند.

سخنگوی طالبان دلیل این حمله که صورت نگرفت را نیز تخریب روند صلح و انتقام از زندانیان این گروه دانست.

دولت تاکنون در مورد این ادعای طالبان واکنش نشان نداده‌است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала