رهبر پشتون های پاکستان: حکمتیار به‌دنبال براندازی دولت در افغانستان است

© Sputnik / JAKحکمتیار
حکمتیار - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یکی از رهبران جنبش «حفاظت از پشتون‌ها» در پاکستان گفت که حکمتیار سیاستمدار شکست خورده‌ای است که برای براندازی دولت افغانستان تلاش می‌کند آما هیچکس نمی‌تواند جنگ را بر افغان‌ها تحمیل کند.

 به گزارش اسپوتنیک، محسن داور؛ از رهبران حفاظت از پشتون‌های پاکستان در گردهمایی بزرگ این جنبش در واکنش به اظهارات «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان تاکید کرد: جنبش حفاظت از پشتون‌ها حدود ندارد و شامل اقوام دو سوی خط «دیورند» است بنابراین تا زمانی که یک مبارز از این جنبش زنده باشد، کسی نمی‌تواند جنگ را بر افغان‌ها تحمیل کند.

Imran Khan - اسپوتنیک افغانستان
عمران خان درباره «نقش حکمتیار» در افغانستان سکوت کرد

داور با اشاره به سفر اخیر حکمتیار به پاکستان و تشریفات ویژه اسلام‌آباد گفت: حکمتیار یک سیاستمدار شکست‌خورده در فضای سیاسی افغانستان است و مردم او را در انتخابات طرد کردند.

وی ادامه داد: حکمتیار باوجود شکست در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دولت فعلی این کشور را نامشروع می‌داند و خواستار براندازی آن از طریق جنگ شده است.

رهبر حزب اسلامی که هیچ سمت رسمی در دولت افغانستان ندارد اواخر ماه گذشته به دعوت رسمی دولت پاکستان به این کشور سفر کرد و طی بازدید از اسلام‌آباد نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار داد.

«وحید عمر» مشاور رئیس جمهور افغانستان و رئیس اداره ارتباطات عمومی و استراتژیک ریاست جمهوری نیز در واکنش به اظهارات حکمتیار در اسلام‌آباد گفته بود که رهبر حزب اسلامی برای براندازی نظام افغانستان تلاش می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала