اتمر: طالبان به دنبال قطع رابطه با القاعده نیست

© وزارت خارجه افغانستان اتمر: طالبان به دنبال قطع رابطه با القاعده نیست
اتمر: طالبان به دنبال قطع رابطه با القاعده نیست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرپرست وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که طالبان قصد ندارد به تعهدات خود مبنی بر قطع ارتباط با القاعده عمل کند.

به گزارش اسپوتینک، محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در مصاحبه که با روزنامه «راسیسکایا گازیتا» داشت، گفت که طالبان قصد ندارد به تعهدات خود مبنی بر قطع ارتباط با القاعده عمل کند.

آقای اتمر گفت: متاسفانه، با وجود توافق بین طالبان و امریکا که در دوحه منعقد شد، شواهد روشنی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها (طالبان) نمی‌خواهند به تعهدات خود مبنی بر قطع رابطه با القاعده (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) و گروه های تروریستی خارجی عمل کند.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان افزود: ما دقیقاً می‌دانیم که یک پنجم اعضای طالبان خارجی هستند.

درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در افغانستان ادامه دارد. طالبان قبلا کنترول شماری از روستاهای این کشور را در دست داشتند و علیه شهرهای بزرگ حمله می‌کردند. نیروهای دفاع ملی و امنیتی افغانستان در حال انجام عملیات مشترک ضدتروریسم در سراسر کشور هستند. گفتگوهای بین‌الافغانی از تاریخ 12 سپتمبر در دوحه پایتخت قطر آغاز شده است.

یادآوری می‌کنیم، که در اواخر ماه فبروری در مراسمی در قطر ایالات متحده امریکا و طالبان نخستین توافقنامه صلح را پس از 18 سال جنگ امضا کردند، که در آن بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان در جریان 14 ماه و آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی پس از آزادی زندانیان دو طرف پیش بینی شده است. ارتش امریکا به عنوان بخشی از پیش شرط های این توافقنامه پنج پایگاه در افغانستان را ترک کرد. دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا تایید کرد، که در آینده نزدیک شمار نیروهای امریکایی در این کشور به 4 هزار سرباز کاهش می یابد. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала