غنی: ما از جامعه جهانی خیرات نمی‌خواهیم، ما اتصال با جهان را می‌خواهیم

© @https://twitter.com/ARG_AFG دستور رئیس جمهور غنی: در برابر جرایم به گونه جدی اقدام شود
 دستور رئیس جمهور غنی: در برابر جرایم به گونه جدی اقدام شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور کشور که در نشست مجازی ژنو سخنرانی کرد می‌گوید که افغانستان از جامعه جهانی کمک خیریه نمی‌خواهد؛ بلکه اتصال با جهان را می‌خواهد.

 به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی، رئیس‌ جمهوری کشور در یک سخنرانی در بخش مقدماتی نشست ژنو در مورد راه‌های توسعه اقتصادی کشور حرف زد و تاکید کرد که افغانستان از جامعه جهانی "کمک خیریه نمی‌خواهد بلکه اتصال می‌خواهد".

نشست ژنو  درباره افغانستان با حضور نمایندگانی از 70 کشور جهان و 30 سازمان بین المللی در شهر ژنو روز دوشنبه، 23 نوامبر، با سخنرانی محمد حنیف اتمر، وزیر خارجه افغانستان رسما آغاز شد.

  حنیف اتمر: دولت افغانستان برای برقراری صلح پایدار با طالبان تلاش می ورزد  - اسپوتنیک افغانستان
اتمر در کنفرانس ژنو: حکومت با پذیرفتن خطر هزاران زندانی طالب را رها کرد

نشست رسمی حاشیه‌ای روز در نخست با موضوع "آوردن صلح پایدار" آغاز شد. ریاست این بخش را آقای اتمر و یانز لینارچیچ، کمیسر اتحادیه اروپا برای مدیریت بحران به عهده داشتند.

آقای غنی در این نشست همچنین به موضوع صلح پرداخت و گفت که برای تامین صلح پایدار در افغانستان نیاز است تا یک اجماع منطقه‌ا‌ی قوی شکل بگیرد.

رییس جمهور گفت: « خشونتی که مردم ما از آن رنج می‌برند فراتر از تحمل بوده و برای تضمین صلح و ثبات سیاسی و مهار و از بین بردن تهدیدهای شبکه‌های تروریستی، سازمان‌های جنایی و سایر تهدیدهای منطقه‌ای، جامعه جهانی باید با دولت افغانستان همکاری کند.»

او افزود: «هدف ما این است که مرکز ترانزیت در منطقه تبدیل شده و بر روی پای خود ایستاد شویم و برای رسیدن به این موضوع به کمک جامعه جهانی نیاز داریم.»

وی تاکید کرد که افغانستان با ثبات و دموکراتیک برای منطقه و کل جهان با اهمیت خواهد بود.

در نشست 2020 افغانستان، برنامه تعهدات مالی و حمایت ‌سیاسی کشورهای کمک‌کننده برای چهار سال آینده واضح می‌شوند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала