شرط ترامپ برای ترک کاخ سفید

© REUTERS / Carlos Barriaشرط ترامپ برای ترک کاخ سفید
شرط ترامپ برای ترک کاخ سفید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده امریکا گفت، که چنانچه مجمع گزینندگان به رقیبش رأی بدهد او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

پيش بيني زندان برای ترامپ و فرزندانش - اسپوتنیک افغانستان
پيش بيني زندان برای ترامپ و فرزندانش
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده امریکا بامداد جمعه (به وقت کابل) برای نخستین بار گفت، چنانچه مجمع گزینندگان به رقیبش جو بایدن رأی بدهد او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید، «اگر مجمع گزینندگان جو بایدن را [به عنوان رئیس‌جمهور] انتخاب کند، شما ساختمان [کاخ سفید] را ترک نمی‌کنید؟» گفت: "مطمئناً این کار را خواهم کرد و شما این را می‌دانید. ولی فکر می‌کنم از الان تا ۲۰ جنوری (روز تحلیف) اتفاقات زیادی خواهد افتاد. تخلفات زیادی کشف شده‌اند".

ترامپ بار دیگر ادعایی که چند ساعت پیش در تویتر درباره جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب امریکا مطرح کرده بود را تکرار کرد و گفت: "او نامزدی نیست که ۸۰ میلیون رأی آورده باشد".

رئیس‌جمهور امریکا چند ساعت پیش در تویترش نوشته بود: "همین الان جدول‌بندی آرا[ی انتخاباتی] را دیدم. امکان ندارد بایدن ۸۰ میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات ۱۰۰ درصد تقلبی بود".

ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا به انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ فکر می‌کند گفت، که این انتخابات هنوز به پایان نرسیده است. او گفت هزاران رأی وجود دارند که ممکن است نتیجه را تغییر دهند.

رئیس‌جمهور امریکا در ادامه گفت: تنها روشی که جو بایدن ممکن است ۸۰ میلیون رأی آورده باشد از طریق تقلب است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: "کل دنیا دارد به روند انتخاباتی ما می‌خندد". ترامپ سپس گفت، که این انتخابات «تقلبی» بوده است.

رئیس‌جمهور امریکا در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت می‌کند یا خیر گفت: "الان نمی‌توانم بگویم".

پیش از این رسانه‌های امریکا گزارش داده بودند در حالی که شمارش آرا در برخی ایالت‌های این کشور همچنان ادامه دارد، شمار آرای جو بایدن نامزد حزب دموکرات از ۸۰ میلیون رای فراتر رفته است.

یادآوری می کنیم، که بر پایه آمار پایگاه «کوک پلتیکال ریپورت» بایدن تا کنون ۸۰،۰۳۳،۹۹۶ رای بدست آورده که ۵۱ درصد از کل آرای اخذ شده را شامل می‌شود.

همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی امریکا نیز تا کنون ۷۳،۸۷۸،۹۰۷ رای بدست آورده که ۴۷.۱ درصد از کل آرا به شمار می‌آید.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала