ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پاسخ صالح به طالبان: مردم از ترس ماین چسپکی تسلیم "جهل و وحشت" نمی‌شوند

© Photo / Amrullah Salehامرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند
امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان
معاون اول ریاست جمهوری کشور در جلسه شش و نیم صبح در پاسخ به نشر ویدیویی طالبان در مورد انفجار ماین ها خطاب به این گروه گفته که مردم افغانستان از ترس ماین چسپکی تسلیم جهل و وحشت نخواهند شد.

 به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور صبح امروز سه‌شنبه (11 قوس) در صفحۀ فیسبوکش نوشته:" طالبان در آخرین ویدیوهای تبلیغاتی خود نشان میدهند که چگونه ماین‌های چسپکی مردم را به خاک وخون می‌نشاند. درین ویدیوها گفته‌اند که اگر خواست طالب پذیرفته نشود این ماین‌ها نثار تمام شما میشود".

امرالله صالح، معاون اول تکت انتخاباتی دولت ساز - اسپوتنیک افغانستان
صالح: 11 طالب داعشی در کابل دستگیر شدند

وی افزوده:" پیام من به طالبان این است که کسان دیگری نیز با توسل و اتکا به وحشت خواستند این ملت را به تمکین وادارند ناکام شدند. مردم افغانستان از ترس ماین چسپکی تسلیم جهل و وحشت نخواهند شد".

معاون اول ریاست جمهوری گفته:" شاید رو آوردن شما به سیاست برایتان جایگاه ایجاد کند اما شکستن اراده یک ملت سی و پنج ملیونی با ماین چسپکی امکان ندارد. ما بزودی این وسیله شیطانی شما را نیز هیچ خواهیم ساخت. این چلنج من به اتکا به خدا و مردم به طالب است".

این در حالی است که در این اواخر رویدادهای ناشی از انفجار ماین‌های مقناطیسی در شهر کابل افزایش یافته است.

آقای صالح همچنان گفته که  ریاست امنیت ملی کابل در ارتباط به هسته تروریستی که در جابجایی ماین‌های مقناطیسی دخیل اند دستاوردهای بزرگ و مهم دارند.

وی گفته:" آنها کسانی را دستگیر کرده‌اند که بلبل گونه به قتل بیست تن از افراد دولتی در ماه‌های اخیر اعتراف می‌کنند

وی افزوده:" رهایی پنج هزار و پنجد نفر طالب تروریست که به نیت صلح سازی صورت گرفت ذهنیتی را در میان این گروه جهل و وحشت بوجود آورده که گویا هیچ جنایتی مجازات ندارد. این درحالیست که رییس جمهور افغانستان خواهان محکمه علنی این جنایتکاران است و چنانچه وعده داده بودیم تمام اعترافات را بدون سانسور در اختیار مردم افغانستان قرار خواهیم داد.

به گفتۀ وی، در قضیه دانشگاه کابل نیز بازهم پیشرفت هایی حاصل شده است. تروریستان دخیل در قتل عام در دانشگاه کابل در عین حال یک شبکه خطرناک اختطاف بودند که متاسفانه تا اکنون نیز دو نفر از اختطاف شده‌ها در نزد آنعده از اعضای این باند که فراری اند قرار دارند.

وی همچنان بیان داشته که در دوسیه مرتبط به یما سیاوش نیز سرنخ هایی بدست آمده است. ما هنوز هم خواهش جامعه رسانه‌ای افغانستان را که خواهان نشر تمام ویدیو ها استند برآورده ساخته نمی توانیم. در ارتباط به مسایل فوق شما را وقتا فوقتا در جریان قرار خواهیم داد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала