ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار امارات متحده عرب به آمریکا

© Photo / Pixabay / Jacqueline Schmid Панорамный вид на город Дубай
Панорамный вид на город Дубай - اسپوتنیک افغانستان
در سایه جنجال‌های صادرات جنگنده‌های F-35 آمریکایی؛ امارات به آمریکا هشدار داد که اگر واشنگتن با تامین نیازهای ابوظبی در زمینه تسلیحات موافقت نکند، این کشور ممکن است سلاح‌های پیشرفته را از کشورهای دیگر به دست آورد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از العربیه، یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن در توئیت‌هایی نوشت، قراردادی که شامل فروش سلاح‌های آمریکایی به ارزش 23 میلیارد ذالر از جمله جنگنده‌های  F-35 می‌شود و کنگره در حال حاضر آن را بررسی می‌کند، برای دو طرف اهمیت بسیاری دارد.

این سخنان العتیبه در واکنش به اظهارات یک سناتور دموکرات مطرح شد که گفته بود با این توافق که دولت ترامپ با آن موافقت کرده است، مخالف است.

 نتانیاهو و ترامپ  - اسپوتنیک افغانستان
امریکا با اجازه اسرائیل به امارات تسلیحات می فروشد

العتیبه کشور خود را "جامعه‌ای با بیشترین تسامح" در منطقه قلمداد کرد و گفت که این قرارداد امکان تحکیم همکاری نظامی میان ابوظبی و واشنگتن را فراهم می‌سازد. فروش جنگنده‌های  F-35 به امارات بسیار فراتر از صرف یک قرارداد تسلیحاتی است بلکه به نفع پیشبرد به سمت خاورمیانه‌ای "امن‌تر و با ثبات‌تر" است و این امکان را برای امارات فراهم می‌سازد تا بیشترین میزان از مسئولیت را در خصوص امنیت منطقه‌ای مبذول بدارد و این امر به آمریکا نیز اجازه خواهد داد تا بر چالش‌های جهانی دیگر متمرکز باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان رژیم صهیونیستی با قرارداد فروش جنگنده‌های  F-35  آمریکا به امارات موافقت کرده‌اند، با انتقادهای مطرح شده توسط سناتور دموکرات علیه امارات به دلیل نقشش در یمن مخالفت کرده و مدعی شد که ابوظبی نیروهای خود را از یمن در اکتبر سال گذشته خارج کرد.

العتیبه خاطرنشان کرد، اینکه امارات اینگونه توصیف شود که "شراکت دفاعی بسیار مستحکم و فعالی با روسیه و چین دارد"، سخنی دارای مبالغه است، امارات روابط اقتصادی و دیپلماتیک با این دو کشور دارد و هنگامی که آمریکا نتواند نیازهای امارات را در زمینه تجهیزات مهم تامین کند، ابوظبی تجهیزات این دو کشور را در اختیار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: ما ترجیح می‌دهیم که بهترین تجهیزات آمریکایی را به دست آوریم یا اینکه تجهیزات را با اکراه از منابع دیگر حتی اگر توانمندی‌های کمتری داشته باشند، به دست می‌آوریم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала