ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز بررسی گونهٔ جدید کرونا از سوی سازمان جهانی صحت

© REUTERS / Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM/CDCآغاز بررسی گونهٔ جدید کرونا از سوی سازمان جهانی صحت
آغاز بررسی گونهٔ جدید کرونا از سوی سازمان جهانی صحت - اسپوتنیک افغانستان
سازمان جهانی صحت می‌گوید که گونه جدید ویروس کرونا در بریتانیا را بررسی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان جهانی صحت در توییتی گفته است که داده‌های گونه جدید کرونا ثبت‌شده در بریتانیا را بررسی می‌کند.

این سازمان تاکید کرده است که آنها در تماس نزدیک با مقامات صحی لندن هستند. متخصصان بریتانیایی نتایج تجزیه و تحلیل و تحقیقات در حال اجرا را با سازمان جهانی صحت به اشتراک می‌گذارند.

سازمان جهانی صحت می‌گوید: ما با اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات این نوع ویروس و عواقب آن، کشورهای عضو و مردم را مطلع خواهیم کرد.

پیش از این، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده بود که گونه جدید ویروس کرونا سریع‌تر پخش می‌شود. نوع جدید ویروس کرونا  70 درصد سریع‌تر از نوع قبلی پخش می‌شود، اما وی گفته بود که هنوز هیچ مدرکی که نشان دهد، گونه جدیدی ویروس باعث مرگ و میر بیشتر می‌شود و یا این که این گونه جدید تاثیرگذاری واکسین و داروی کرونا ساخته شده را از بین می‌برد یا نه، وجود ندارد.

روز شنبه پروفسور کریس ویتی، مقام ارشد طبی بریتانیا  گفت که گونه جدید ویروس کرونا ثبت شده در بریتانیا با سرعت بیشتری در حال گسترش است.

در جنوب شرقی بریتانیا، عفونت‌ها با سرعت افزایش یافته‌اند و این مقام ارشد طبی کشور به ساکنان توصیه کرده است که بیشتر مراقبت خود باشند.

در ارتباط با وضعیت فعلی، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا از معرفی محدودیت‌های جدید در لندن و مناطق جنوب شرقی بریتانیا خبر داد. به گفته وی، این محدودیت‌ها در اصل مشابه به قرنطین عمومی است... در کریسمس دیدار با خانواده‌های دیگر ممنوع است.

با قرار گرفتن پایتخت بریتانیا و جنوب شرقی بریتانیا در سطح چهارم هشدار که بالاترین سطح از محدودیت‌های کرونا در بریتانیاست، فروشگاه‌های غیرضروری در این مناطق تعطیل خواهد شد.

رستورانت‌ها و موزیم‌ها در این مناطق از یک هفته پیش تعطیل شده بودند.

از ابتدای شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19 در بریتانیا، دو میلیون 4 هزار و 219 نفر به کرونا مبتلا شده اند و کرونا جان 67 هزار و 75 نفر را در این کشور گرفته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала