ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جلوگیری از یک وقوع یک رویداد خونین درکابل

© K. Bezhanشهر کابل
شهر کابل - اسپوتنیک افغانستان
وزارت امور داخله اعلام کرده است که نیروهای پولیس ملی از انفجار یک ماین جاسازی شده در مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر کابل جلوگیری کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور داخله، امروز دوشنبه (اول جدی) با نشر خبرنامه‌ای گفته که این ماین داخل یک گلدان در سرک عمومی در ساحه کوته سنگی جاسازی شده بود.

در خبرنامه آمده:"یک حلقه ماین کنار جاده که از جانب تروریستان وحشی جهت کشتار مردم بی‌گناه ما در ساحه کوته سنگی ناحیه پنجم شهر کابل در داخل گلدان سرک عمومی جابجا و عیار گردیده بود خوشبختانه قبل از وقوع انفجار توسط منسوبین پولیس حوزه پنجم امنیتی کشف و توسط تیم انجنیری قوماندانی امنیه کابل خنثی گردید و از وقوع یک رویداد خونین تروریستی جلوگیری به عمل آمد".

انفجار در غرب شهر کابل - اسپوتنیک افغانستان
انفجار در غرب شهر کابل

این در حالی است که در این اواخر انفجارهای ناشی از ماین‌های جاسازی شده و مقناطیسی در شهر کابل افزایش یافته است.

در تازه‌ترین مورد، صبح روز گذشته، موتر حامل خان‌محمد وردک نماینده مردم کابل در مجلس در چهار راهی سپین کلی از مربوطات حوزه پنجم امنیتی شهر کابل مورد انفجار قرار گرفت. در آن رویداد دستکم 10 نفر کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

مسعود اندرابی وزیر امور داخله گفت که این انفجار با یک موتر بمب‌گذاری انجام شده است که در محل پارک شده بود.

تاهنوز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

اما مقام‌های افغان تاکید دارند که این انفجارها توسط طالبان طرح ریزی و اجرا می‌شود.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله روز گذشته گفت که تنها در سه ماه گذشته، بیش از 1500 غیرنظامی در حملات انتحاری و انفجاری طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

آقای آرین بیان داشت که طالبان مسلح در سه ماه گذشته، 35 حمله انتحاری و 507 انفجار ماین را انجام داده‌اند که در این حملات انتحاری و انفجاری طالبان، 487 غیرنظامی کشته و 1049 غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

وی گفته که این گروه خلاف همه ارزش‌های انسانی و اسلامی، خلاف تعهدات خود به مردم ملکی و تاسیسات عامه خسارات وارد کرده است. کشتن مردم عام جنایت جنگی محسوب می‌شود و هیچ توجیه ندارد.

گروه طالبان تاکنون در این باره واکنشی نداشته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала