ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

داود سلطان زوی از حضور در نشست استجوابیه مجلس امتناع ورزید

© Photo / D S داود سلطان زوی از حضور در نشست استجوابیه مجلس امتناع ورزید
 داود سلطان زوی از حضور در  نشست استجوابیه مجلس امتناع ورزید - اسپوتنیک افغانستان
امتناع شهردار کابل از حضور در نشست استجوابیه مجلس، خشم نمایندگان را به همراه داشت.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، مجلس نمایندگان در نشست امروز دوشنبه (8 جدی) خود، احمدجواد عثمانی وزیر صحت، داود سلطان زوی شهردار کابل و شاه زمان میوندی رییس اداره محیط زیست را در پیوند به شیوع ویروس کرونا همزمان با افزایش آلودگی هوا استجواب کرده بود؛ اما آقای سلطان‌زوی به بهانه شرکت در نشست امروز کابینه به مجلس حاضر نشد که در نتیجه به واکنش تند نمایندگان مواجه شد.

محمد داوود سلطان زوی به‌عنوان شهردار کابل گماشته شد - اسپوتنیک افغانستان
محمد داوود سلطان زوی به‌عنوان شهردار کابل گماشته شد

الله گل مجاهد یک عضو مجلس گفت: "شاروال کابل یک آدم دیکتاتور است می‌گوید نمایندگان ملت را نمی‌شناسم. هر باری که به شهردار مکتوب داده‌ایم، حاضر نشده‌است."

خالد اسد دیگر عضو مجلس نیز گفت که شهردار عضو کابینه نیست؛ اما او یک شخص ضعیف و فاسد است که بچه خود را از امریکا بخاطر معامله‌گری به کابل خواسته و ریاست‌های نواحی را به فروش می‌ر‌ساند."

او گفت:" مجلس باید یک مصوبه صادر کند که به دلیل عدم احترام به دادستانی معرفی کند دیگر راهی وجود ندارد".

محمد صادق قادری هم بیان داشت: "شهردار به نواحی و ماموران گفته به کمیسیون‌های مجلس نروند. پس صلاحیت نظارت ما چه می‌شود؟ مسوولین بی‌کفایت بدون این که رییس جمهور خبر باشد به صلاحیت‌های مجلس احترام نمی‌گذارند."

نمایندگان دیگر نیز شهردار کابل را به دلیل فساد گسترده متهم کردند و تاکید ورزیدند که مجلس او را باید به دادستانی معرفی کند.

سر انجام، چندین تن نمایندگان یک فورم درخواستی را امضا کردند که مطابق آن شهردار کابل به دلیل عدم رسیدگی به محیط زیست، بلند منزل‌‎های غیر قانونی، تعیینات غیر معیاری، عدم تطبیق پروژه‌های انکشافی و عدم حضور به جلسات کمیسیون‌ها و نشست عمومی مجلس به دادستانی معرفی خواهد شد.

در همین حال میر رحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان گفت که این درخواست نمایندگان را به روز چهارشنبه آینده در نشست عمومی به رای می‌گذارد و اگر مصوبه شد آقای سلطان زوی به دادستانی معرفی خواهد شد.

همچنین بر بنیاد این پیشنهاد امضای آقای سلطان زوی غیر قابل اعتبار اعلام خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала