ربوده شدن شش غیرنظامی در قره‌ باغ- غزنی توسط طالبان

© AFP 2022 / Noorullah Shirzada ربوده شدن شش غیرنظامی در قره‌ باغ- غزنی توسط طالبان
 ربوده شدن شش غیرنظامی در قره‌ باغ- غزنی توسط طالبان  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقامات محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که جنگ‌جویان گروه طالبان شش نفر از ساکنان ولسوالی جاغوری را در ولسوالی قره‌باغ این ولایت ربوده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، عارف باهنر، ولسوال جاغوری به خبرنگاران گفت که طالبان این افراد را روز گذشته (یک‌شنبه، ۷ جدی) از مربوطات «دشت» ولسوالی قره‌باغ ربوده‌اند.

به گفته‌ی باهنر، بیشتر این افراد از ساکنان مناطق «غجور»، «علودال» و «شغله»‌ی ولسوالی جاغوری اند. او توضیح داد: "چهار نفر آنان زمانی توسط طالبان گروگان گرفته شده که از جاغوری به طرف غزنی در حرکت بوده‌اند. دو نفر شان نیز از کابل به طرف جاغوری در حرکت بوده که طالبان آنان را از ساحه‌ی دشت قره‌باغ ربوده‌اند".

جنگجویان طالبان سر فرمانده پیشین دهراوود را پس از مرگش بریدند - اسپوتنیک افغانستان
جنگجویان طالبان سر فرمانده پیشین دهراوود را پس از مرگش بریدند

او تأکید کرد که ربوده‌ شدگان همه غیرنظامی اند و توسط جنگ‌جویان مولوی ایوب، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای قره‌باغ گروگان گرفته شده‌اند.

از سویی هم، ولسوال جاغوری گفت که جنگ ‌جویان مربوط به مقیم، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای جاغوری هشت نفر از ساکنان دیگر این ولسوالی را نیز در ساحه‌ی «زردآلو»ی قره ‌باغ برای چند ساعت گروگان گرفته بودند.

او گفت که این افراد از ساکنان منطقه‌ی «آب‌خو» اند و روز گذشته به فامیل‌شان تسلیم داده شده‌اند.

همچنان عارف باهنر افزود که جنگ‌جویان طالبان در بیشتر نقاط مسیر‌های منتهی به ولسوالی جاغوری حضور دارند و از موترهایی که از این مسیرها می‌گذرند، اخاذی می‌کنند که به همین دلیل، قیمت اجناس در ولسوالی‌های مالستان و جاغوری «یک‌ونیم برابر» افزایش یافته است.

گروه طالبان هنوز در این موارد چیزی نگفته است.

گفتنی است که ولایت غزنی در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی قره‌باغ حضور و فعالیت گسترده دارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала