ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

تهدید جمهوری خواهان کنگره از سوی پسر ترامپ

© YouTube/Newsyتهدید جمهوری خواهان کنگره از سوی پسر ترامپ
تهدید جمهوری خواهان کنگره از سوی پسر ترامپ - اسپوتنیک افغانستان
پسر رئیس جمهور کنونی امریکا گفت، هر سناتور یا نماینده‌ جمهوری‌خواهی که با طرح تغییر نتیجه انتخابات همراهی نکند با پایان زندگی سیاسی در انتخابات بعدی مواجه خواهد شد.

تجمع هواداران ترامپ در برابر کنگره امریکا  - اسپوتنیک افغانستان
تجمع هواداران ترامپ در برابر کنگره امریکا 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، اریک ترامپ پسر رئیس جمهور امریکا تهدید کرد، جمهوری‌خواهانی که در جلسه روز چهارشنبه کنگره با اعتراض به نتیجه انتخابات همراهی نکنند، با پایان زندگی سیاسی خود مواجه خواهند شد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، پسر دونالد ترامپ سه‌شنبه شب در مصاحبه با «شان هنیتی» مجری «فاکس نیوز» گفت: «فردا چیزهای زیادی درباره کشور به شما خواهیم گفت».

اریک ترامپ تهدید کرد: «می‌توانیم این را بگوییم، زندگی سیاسی هر سناتور یا نماینده کنگره‌ای که فردا [برای ابطال آرای الکترال] نجنگد، خاتمه خواهند یافت. زیرا جنبش "آمریکا را دوباره به عظمت برگردان" قرار نیست جایی برود».

وی با طرح این ادعا که پدرش «بزرگترین جنبش تاریخ آمریکا» را ایجاد کرده است، علیه جمهوری‌خواهان کنگره که مخالف تغییر نتیجه انتخابات هستند هشدار داد: «اگر آن‌ها نایستاده و از خود استواری و استقامت نشان ندهند در دور مقدماتی انتخابات بعدی از دور خارج شده و شکست خواهند خورد».

اریک ترامپ روز چهارشنبه در پیامی توییتری نیز تأکید کرد، شخصاً از رقیب هر جمهوری‌خواهی که در جلسه امروز کنگره با تلاش جهت ابطال آرای برخی ایالت‌ها همراهی نکند، حمایت خواهد کرد.

«جاش هالِی»، سناتور جمهوریخواه ایالت میسوری روز چهار‌شنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت در جلسه هفته آینده کنگره، که قرار است آرای الکترال انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شمرده شوند، به تأیید نتایج آرای الکترال جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعتراض خواهد کرد.

شنبه شب نیز، ۱۱ سناتور جمهوری‌خواه کنگره خبر دادند که قصد دارند روز چهارشنبه در مراسم تایید آرای مجمع گزینندگان، تایید پیروزی«جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا را رد کنند.

از سوی دیگر، ستاد انتخاباتی ترامپ از طرفداران خود خواسته تا با تماس با سناتورهای جمهوری‌خواه، به آنها فشار آورده تا به نتایج انتخابات در ایالت‌های کلیدی در نشست روز ۶ جنوری اعتراض کنند.

«مایک پنس» معاون ترامپ و رئیس مجلس سنای آمریکا نیز که پیش‌تر گمانه‌زنی‌هایی درباره عدم حمایت وی از این طرح جمهوری خواهان به گوش رسیده‌ بود، نهایتاً سفرش به فلسطین اشغالی را لغو و اعلام کرد از تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات حمایت می‌کند.

این در حالی است؛ که روزنامه «نیویورک‌تایمز» اوایل روز سه‌شنبه گزارش کرده بود که پنس در یک ضیافت ناهار به ترامپ گفته است که فکر نمی‌کند قدرت ممانعت از تأیید بایدن بعنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا در جلسه کنگره را داشته باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته به وقت محلی (سه شنبه)، با رد این گزارش به عنوان «اخبار جعلی» بار دیگر مدعی شد که با معاون خود کاملاً توافق دارند که وی برای جلوگیری از تأیید پیروزی بایدن در کنگره قدرت عمل دارد.

طبق گزارش نیویورک تایمز، پنس حق رد نتایج انتخابات و ارجاع آن به مجلس نمایندگان آمریکا را ندارد. وی آراء الکترال کالج را بر اساس حروف الفبا باز می‌کند و ارائه می‌دهد و سؤال می‌کند که آیا مخالفت یا اعتراضی به هر ایالت وجود دارد یا خیر.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به هم‌حزبی‌های دموکراتش نوشت، ممکن است آرای چند ایالت در جلسه مشترک روز ششم جنوری مورد اعتراض قرار گیرد و احتمالاً اعلام نتیجه نهایی، تا نیمه شب به طول انجامد.

پلوسی تأکید کرد، که در پایان این جلسه، جو بایدن به عنوان رئیس جمهور و کامالا هریس معاون او «به صورت رسمی»‌ به عنوان پیروز نهایی انتخابات شناخته خواهند شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала