تجمع هواداران ترامپ در برابر کنگره امریکا 

© AP Photo / Susan Walshتجمع هواداران ترامپ در برابر کنگره امریکا 
تجمع هواداران ترامپ در برابر کنگره امریکا  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هواداران رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه شروع جلسه تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات، در برابر ساختمان کنگره این کشور تجمع کردند تا با سردادن شعار «سرقت را متوقف کنید»، نتایج انتخابات را به چالش بکشند.

آمادگی گارد ملی امریکا برای رویارویی با خشونت طرفداران ترامپ  - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی گارد ملی امریکا برای رویارویی با خشونت طرفداران ترامپ 
به گزارش اسپوتنیکب ه نقل از فارس، در آستانه جلسه امشب (چهارشنبه) کنگره برای تأیید پیروزی جو بایدن بعنوان رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا، هواداران دونالد ترامپ در مقابل ساختمان کنگره در «واشنگتن دی سی» تجمع کردند تا ادعاهای اثبات نشده ترامپ درباره تخلف گسترده انتخاباتی را تکرار کنند.

بنا بر گزارش وبگاه «هیل»، در جلسه امشب کنگره، پیروزی بایدن با ۳۰۶ آراء الکترال در مقابل ترامپ با ۲۳۲ آراء الکترال مورد تأیید قرار می‌گیرد اما برخلاف سالهای گذشته که فرایند تأیید پیروزی رئیسان جمهور جدید آمریکا در جلسه کنگره به صورت آرام برگزار می‌شد، امسال این جلسه توجهات زیادی را به خود جلب کرده است زیرا ترامپ نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره در مجلس نمایندگان و سنا آمریکا را تحت فشار قرار داده تا با نتایج آراء الکترال کالج (مجمع گزینندگان) در چندین ایالات کلیدی آمریکا مخالفت کنند.

اخباری که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص تجمع طرفداران ترامپ منتشر شده همگی حامی این پیام بوده است که طرفداران ترامپ از سراسر کشور وارد فرودگاه بین‌المللی «دالس» واشنگتن شدند.

طبق این گزارش، ترامپ هواداران خود را با ادعاهای مکرر و بدون سند و مدرک تقلب و بی‌نظمی گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ماه) تحریک به برگزاری تجمعات اعتراضی کرده است و معترضان قرار است امروز (چهارشنبه) شعار «سرقت را متوقف کنید» سردهند.

ترامپ نیز در پیام‌های توییتری خود با پیش‌بینی اینکه انتظار «تجمع بزرگ» هواداران خود را دارد، گفته است که در ساعت ۱۱:۰۰ صبح چهارشنبه به وقت محلی (۱۹:۳۰ چهارشنبه به وقت کابل) شخصاً در راهپیمایی هوادارانش شرکت خواهد کرد.

وی روز گذشته در پیامی توییتری در این خصوص نوشت: «من فردا در راهپیمایی "نجات آمریکا" در ساعت ۱۱:۰۰ صبح به وقت شرقی در «الیپس» (پارکی واقع در جنوب نرده‌های مقابل کاخ سفید) سخنرانی خواهم کرد. زود حاضر شوید-درها از ساعت هفت صبح به وقت شرقی باز خواهد بود. تجمع بزرگی است!».

روز گذشته، مجوزهایی برای تجمع زنان حامی شعار «اول آمریکا» ترامپ در پارک الیپس و همچنین تجمع ائتلاف هشتاد درصدی «راهپیمایی برای احیا» در میدان آزادی واشنگتن دی سی و تظاهرات «اکثریت خاموش» در فروشگاه ملی صادر شده است.

مقام‌های محلی اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود تظاهرات هواداران ترامپ به خشونت و درگیری میان مخالفان و موافقان ترامپ منتهی شود و در همین راستا چند صد تن از نیروهای گارد ملی آمریکا برای مقابله با هرگونه خشونت در تظاهرات هواداران ترامپ به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

روز گذشته‌، رسانه‌ها گزارش کردند که پلیس واشنگتن دی سی در سراسر مرکز شهر تابلوهایی را نصب کرده که در آن در خصوص حمل هرگونه سلاح گرم هشدار داده و آن را غیرقانونی اعلام کرده است.

از طرف دیگر،  «رابرت کونتی» رئیس‌ پلیس موقت واشنگتن دی سی از شهروندان آمریکایی درخواست کرده‌اند که در صورت مشاهده هرگونه فرد مسلح خیلی فوری به پلیس گزارش دهند.

وی روز سه‌شنبه هفته جاری در این خصوص گفت: «افرادی هستند که قصد دارند مسلح وارد شهر ما شوند».

علیرغم تکرار ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ، مقام‌های ایالتی آمریکا اصرار دارند که انتخابات بدون اشکال برگزار شده و هیچ‌گونه شواهدی از تقلب و دیگر بی‌نظمی‌هایی که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، وجود ندارد.

طبق این گزارش، تمامی ایالات در آمریکا نتیجه انتخابات را بعنوان نتایج منصفانه و معتبر مورد تأیید قرار داده‌اند و از بین ۵۰ شکایتی که رئیس‌جمهور آمریکا و همپیمانان وی در خصوص تخلف و بی‌نظمی در انتخابات آمریکا در دادگاهها مطرح کرده‌اند، تقریباً همگی رد شده است و همچنین تیم ترامپ در این خصوص دو مرتبه نیز در دیوان عالی آمریکا شکست خورده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала