ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارگ: طرح دوم مسوده بودجه ملی سال مالی 1400 تایید شد

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که طرح دوم مسوده بودجه ملی سال مالی 1400 در نشست کابینه مورد تایید قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه ای ارگ، عبدالهادی ارغندیوال وزیر مالیه طرح دوم بودجه ملی 1400 را در نشست دیروز دوشنبه (22 جدی) کابینه ارائه کرده‌است.

آقای ارغندیوال گفته که طی سال مالی 1399 تمامی شرایط تمویل کنندگان کمک‌های اختیاری برآورده شده، در بخش بودجه عادی 12 فیصد صرفه‌جویی صورت گرفته و همچنان بودجه انکشافی با وجود مشکلات کرونا سرانجام 86 فیصد مصرف گردیده است.

پارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان
طرح بودجه ملی سال مالی آینده از سوی مجلس نمایندگان رد شد

در ادامه معین مالی وزارت مالیه، هدف از ارائه مسوده دوم بودجه ملی سال مالی 1400 را به کابینه، دریافت بعضی نیازمندی‌های جدید که قبلاً پیشبینی نشده بود وانمود کرده، گفت که با در نظرداشت آن، تزئیدات و تنقیصاتی در بودجه به میان آمده که در سقف بودجه ملی سال مالی 1400 نیز تزئید و تغییر رونما گردیده که این امر منظوری دوباره کابینه را ایجاب می‌کند.

او گفت که سقف بودجه ملی سال مالی 1400 در این مسوده با تزئید (20،400) میلیارد افغانی پیشنهادی از (452،641) میلیارد به (473،040) میلیارد افغانی تغییر نموده که از آنجمله مبلغ (311،199) میلیارد افغانی بودجه عادی و مبلغ (161،842) میلیارد افغانی بودجه انکشافی را احتوا می‌کند و کسر بودجه از قرضه و وجوه ریزرفی تمویل می‌گردد.

کابینه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از بحث و مداقه، طرح مسوده دوم بودجه ملی سال مالی 1400 را مورد تایید قرار داد و وزارت مالیه را موظف نمود تا در طی مراحل آن از طریق شورای ملی اقدام عاجل کند.

گفتنی است که پیش از این طرح مسوده بودجه یک بار به دلیل عدم توازن از سوی مجلس نمایندگان رد شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала