ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

پاکستان: داعش در افغانستان از سوی هند حمایت می‌شود

سخنگوی ارتش پاکستان مدعی شد که گروه تروریستی داعش با حمایت سازمان اطلاعات هند در حال گسترش حضور در افغانستان و تلاش برای عملیات علیه پاکستان است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال «بابر افتخار» سخنگوی ارتش پاکستان مدعی شد که گروه تروریستی داعش با حمایت سازمان اطلاعات هند از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کند.

افتخار در یک کنفرانس خبری در راولپندی گفت: رد پای داعش در افغانستان وجود دارد، آن‌ها توسط RAW (سازمان اطلاعات هند) پشتیبانی می‌شوند، شواهد زیادی در این زمینه در دسترس است اما ما با دولت افغانستان در تماس هستیم.

اسلم فاروقی رهبر شاخه خراسان در قندهار توسط امنیت ملی دستگیر شد  - اسپوتنیک افغانستان
واکنش افغانستان به درخواست پاکستان در مورد تسلیم دهی رهبر شاخه خراسان داعش

افتخار افزود: ما نگرانی‌های خود را به آن‌ها انتقال می‌دهیم، بطور مداوم با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم و سطح بسیار مثبتی از دو طرف برای آنچه رخ می‌دهد، وجود دارد.

وی با توجه به شرایط امنیتی افغانستان نیز گفت: ما درک می‌کنیم که مشکلاتی در طرف افغانستان است بنابراین هر وقت خاک آن‌ها علیه پاکستان استفاده شود ما همیشه دولت افغانستان را مقصر نمی‌دانیم.

سخنگوی ارتش پاکستان همچنین درباره پروژه حصارکشی یکجانبه در مرز مورد مناقشه با افغانستان خبرداد که 83 درصد از حصارکشی مرز مشترک 2 هزار و 611 کیلومتری دو کشور تکمیل شده است.

پاکستان در حالی از گسترش داعش در افغانستان می‌گوید که مقامات افغان و نمایندگان پارلمان کشور بارها ارتش پاکستان را به حمایت از این گروه تروریستی و انتقال آن‌ها به داخل افغانستان متهم کرده‌اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала