نماینده کنگره امریکا: دسترسی ترامپ به نشست های اطلاعاتی باید قطع شود

© AP Photo / Alex Brandonنماینده کنگره امریکا: دسترسی ترامپ به نشست های اطلاعاتی باید قطع شود
نماینده کنگره امریکا: دسترسی ترامپ به نشست های اطلاعاتی باید قطع شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس کمیته دموکرات اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت: دسترسی به نشست های اطلاعاتی باید برای رئیس جمهور کنونی پس از ترک ریاست جمهوری قطع شود.

زاخارووا: امریکا سیاست سرکوبگرانه ای را در قبال شهروندانش دنبال می کند - اسپوتنیک افغانستان
زاخارووا: امریکا سیاست سرکوبگرانه ای را در قبال شهروندانش دنبال می کند
به گزارش اسپوتنیک، آدام شف عضو حزب دموکرات و رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی CBS اذعان داشت: دسترسی به جلسات اطلاعاتی که معمولاً برای رئیسان پیشین برگزار می شود باید پس از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی ایالات متحده قطع گردد.

این نماینده كنگره، كه یكی از چهره های اصلی نخستین ستاد شکست خورده استیضاح ترامپ در سال های ۲۰۱۹-۲۰۲۰ بود، گفت: به هیچ وجه و زیر هیچ شرایطی، اکنون یا در آینده، زیر هیچ شرایطی نمی توان نشست های اطلاعاتی دیگری برای این رئیس جمهور برگزار کرد. من فکر نمی کنم اکنون یا در آینده بتوان به او [از لحاظ اطلاعاتی] اعتماد کرد.

یادآوری می کنیم، که مجلس نمایندگان كنگره تحت كنترل دموكرات ها در ۱۳ جنوری قطعنامه ای را برای استیضاح ترامپ تصویب كرد. در این مدرک تنها یک اتهام تحریک به شورش وجود دارد؛ پس از تصویب آن، ترامپ نخستین رئیس جمهور این کشور شد که دو بار استیضاح شد.

دموکرات ها اولین تلاش خود را برای برکناری وی از سمت ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ انجام دادند. سپس مجلس نمایندگان نیز اتهامات استیضاح را تأیید کرد، اما سنا که جمهوری خواهان اکثریت آن را داشتند، در اوایل سال ۲۰۲۰ رئیس دولت را تبرئه کرد.

این بار به دلیل اظهارات ترامپ در ۶ جنوری، روند استیضاح آغاز شد. در آن روز، هزاران طرفداران صاحب فعلی کاخ سفید، که در تظاهراتی در حمایت از ترامپ در پایتخت آمریکا جمع شده بودند، با ورود به کنگره تلاش کردند تا از تصویب نتایج انتخابات ریاست جمهوری که جوزف بایدن پیروز شده، جلوگیری کنند.

دموکراتها در کنگره ترامپ را به تحریک شورش متهم کردند و خواستار برکناری وی از قدرت شدند. برخی از نمایندگان حزب جمهوری خواه نظر خود را به همین ترتیب بیان کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала