ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

کشمکش در اسرائیل بر سر اتخاذ سیاست‌ها در برابر ایران

© REUTERS / Amos Ben Gershon / Knesset Spokesperson's Officeکشمکش در اسرائیل بر سر اتخاذ سیاست‌ها در برابر ایران
کشمکش در اسرائیل بر سر اتخاذ سیاست‌ها در برابر ایران - اسپوتنیک افغانستان
روزنامه ای اسرائیلی در گزارشی به اختلاف میان وزیر جنگ و نخست‌وزیر اسرائیل در زمینه اتخاذ سیاست های این کشور درباره ایران پرداخت.

ایران: دست دولت اسرائیل در عملیات ترور فخری‌زاده دیده می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
ایران: دست دولت اسرائیل در عملیات ترور فخری‌زاده دیده می‌شود
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از روزنامه تایمز آو اسرائیل،  بنی گانتز، وزیر جنگ اسرائیل روز جمعه هشدار داد، که اجازه نمی دهد بنیامین نتانیاهو نخست این کشور او و وزارت جنگ را در مذاکرات با دولت جدید آمریکا بر سر اتخاذ سیاستی در برابر ایران کنار بگذارد. 
گانتز در پیام ویدیویی هفتگی که در صفحه فیس بوکش منتشر می کند به طور غیرمستقیم خطاب به نتانیاهو گفت: می خواهم مطمئن شوم کسی حتی به این  فکر کند که با انواع ترفندها و طفره روی هایی که ما را به خطر می اندازند در کارمان برای حفظ امنیت اسرائیل مداخله کند. 
گانتز گفته است، از زمانی که کاردار نظامی اسرائیل در واشنگتن و رئیس ستاد کارکنان ارتش این کشور بوده است، روابط شخصی صمیمانه ای با تیم امنیت ملی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا داشته است. 
وزیر جنگ این کشور ادامه داد: دولت بایدن طرفدار اسرائیل است و من مطمئن هستم حتی در زمینه مسائل مهمی از جمله ایران،  گوش شنوا خواهیم  یافت. 
ارزیابی خوش بینانه گانتز در بحبوحه ترسها و نگرانی هایی مطرح می شود که آمریکا ممکن است فورا به توافق هسته ای بازگردد،  توافقی که دولت دونالد ترامپ از آن خارج شد و اسرائیل با آن به شدت مخالف است. 
شبکه ۱۲ اسرائیل روز چهارشنبه به نقل از یک مقام ارشد اسرائیل با اشاره به توافق هسته ای که در دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین آمریکا امضا شد، گفت که  «اگر بایدن برنامه ی اوباما را در پیش بگیرد،  چیزی برای گفت و گو با او نخواهیم داشت». 
همچنین پایگاه خبری والا نیوز پیش از این در ماه گذشته گزارش داده بود که مِیر بن شابات مشاور امنیت ملی اسرائیل  نامه ای یک خطی  به گانتز،  گابی اشکنازی وزیر خارجه،  آویو کوچاوی رئیس ستاد کارنان ارتش اسرائیل ،  یوسی کوهن رئیس موساد و رون درامر سفیر اسرائیل در آمریکا نوشت.  در این نامه آمده بود: این یک دستور از جانب نخست وزیر است: موضع دولت اسرائیل درباره توافق هسته ای ایران تنها از سوی نخست وزیر و با رایزنی کارکنان شورای امنیت ملی در دفتر نخست وزیر شکل خواهد گرفت. 
یکی از معاونان نتانیاهو به والا نیوز گفت که نخست وزیر اسرائیل از اظهارات گانتز و دیگر مقامات ارشد امنیتی این رژیم در دیدار با مارک میلی  رئیس ستاد مشترک کارکنان ارتش آمریکا در دولت ترامپ عصبانی شده و مدعی شده و آن ها را زیادی میانه رو تلقی کرده بود. 
طبق گزارش والا نیوز،  گانتز از این نامه متعجب شده بود و دو روز بعد تصمیم گرفت پیامی از جانب خود بفرستد. 
او نوشت در حالی که در نهایت نتانیاهو سیاست را مشخص می کند،  حق کنار گذاشتن وزارت دفاع و کابینه امنیتی را از این موضوعات ندارد. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала