ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

پنتاگون: تصمیم ترامپ مبنی بر کاهش نیروها از افغانستان بازنگری می‌شود

CC BY 2.0 / Senior Airman Courtney Witt / US committee visits Ghazni پنتاگون: تصمیم ترامپ برای کاهش نیروها از افغانستان بازنگری می‌شود
 پنتاگون: تصمیم ترامپ برای کاهش نیروها از افغانستان بازنگری می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
فرمانده جدید پنتاگون قرار است به منظور بررسی راهبرد آمریکا در مناقشه‌های طولانی مدت عراق و افغانستان، سطح نیروهای نظامی در این دو کشور را بازبینی کند.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع در وزارت دفاع ایالات متحده می‌ نویسد: مقامات آمریکایی انتظار دارند تا دولت جدید آمریکا در مورد تصمیم دولت قبلی مبنی بر کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق تجدید نظر کند.

به گفته آنها ، تصمیم رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در مورد کاهش تعداد نظامیان آمریکایی به 2.5 هزار نظامی در افغانستان و عراق ، دولت جو بایدن رهبر فعلی آمریکا را وادار می سازد تا "نقش استراتژیک آمریکا در این دو جنگ "افغانستان و عراق" را ارزیابی کند.

نشریه می‌افزاید، لوید آستین رئیس جدید پنتاگون قصد دارد در تصمیم گیری برای کاهش نیروها تجدید نظر کند.

اظهارات ترامپ مبنی بر کاهش سربازان امریکایی از افغانستان شعار انتخاباتی است - اسپوتنیک افغانستان
اظهارات ترامپ مبنی بر کاهش سربازان امریکایی از افغانستان شعار انتخاباتی است

پیش بینی می‌شود که این فرمانده جدید پنتاگون برای آزمودن راهبرد آمریکا در دو مناقشه عراق و افغانستان، سطح نیروها در این دو کشور را بازبینی کند.

سخنگوی وزیر دفاع آمریکا نیز در این باره گفت که مقامات هنوز در مورد بازبینی میزان نیروها در این دو کشور تصمیم رسمی نگرفته‌اند.

جان کربی در ادامه افزود که هر تصمیمی در مورد میزان نیروها با دولت‌های عراق و افغانستان به شور و مشورت گذاشته می‌شود. با این حال وی به اینکه این بازبینی توسط چه فرد یا افرادی و در چه زمانی انجام می‌شود، اشاره‌ای نکرد.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ همواره با انتقاد از آنچه «جنگ‌های خارجی بی پایان» می‌خواند، شمار نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان را به 2500 نیرو در هر کشور کاهش داد.

با این حال، تصمیم برای خروج نیروها از افغانستان از تصمیم برای خروج نیروها از عراق بیشتر جای بحث و مجادله است. مقامات بلندپایه نظامی و برخی قانونگذاران آمریکا بر این باورند که خروج نیروها از افغانستان باید بر پایه شرایط موجود از جمله میزان خشونت انجام شود؛ نه بر پایه یک جدول زمانی سیاسی.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала